Pani Radičová, Hrušovský, Gašparovič, vnímate, čo podpisujete?!

Roky počúvam, aký zložitý a dôležitý je zákon zákonov o štátnom rozpočte. Až som začal mať pocit posvätnej úcty k jeho stvoriteľom. Neviem, čo mi to napadlo pozrieť si zákon 511 zo 7.12.2011 o štátnom rozpočte na rok 2012. Moja úcta je fuč a namiesto nej je tu pocit zhnusenia. Keď som si to celé prešiel, nadobudol som dojem, že tí traja dolu podpísaní buď nečítali, alebo nevnímali čo podpisujú. Už celá ta formulácia je akoby odkiaľsi odpísaná, s tým, že sa tam len prilepia číselká v podobe bulharských konštánt. V súvislosti s pani Radičovou a Hrušovským ma najviac napálila bilancia príjmov v položke A4 najhrubšie napísané a zo všetkých najviac zvýraznené cit. "Sankcie uložené v daňovom konaní a sankcie súvisiace s úhradami za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom v sume 18 466 000 eur"! Radičová, Hrušovský, podpísali ste svinstvo proti občanom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Do štátneho rozpočtu si naplánovať výpalnícke komunistické sankcie za prežratú televíziu a rozhlas v 21. storočí to je hrubá urážka. Pána prezidenta tu ani nespomínam, keďže jeho podpis v súvislosti s nehoráznymi koncesiami beriem ako samozrejmý. Keď som už tu, zacitujem aj z kapitoly rozpočtu kancelárie prezidenta. Píše sa tam, výdavky spolu 3 849 323 eur, reprezentácia štátu a obyvateľov SR, zámer - výkon funkcie prezidenta, vybrané ciele - zabezpečiť všetky činnosti potrebné pre výkon ústavných právomocí prezidenta republiky. Všetko. Mne to ale stále nedá a rád by som sa dozvedel, čo je to za číslo tých 323 eur na konci. Tiež ma zaujal rozpočet SIS. Ten dostal 41 551 711 eur. Tiež pekné číslo objemom, v starej mene takmer 1,3 miliardy aj s tou koncovkou 711, však? U SIS je tiež zaujímavý zámer - kvalitné, úplné a včasné informácie o činnostiach ohrozujúcich politické a ekonomické ciele SR. To radšej ani nerozoberám, asi by ma žalovali za vulgárnosť. Rozpočet ministerstva zahraničných vecí 122 977 167 eur už ani nekomentujem. 3,7 milárd, to asi srandujú ?! Nie. Treba to skresať a nielen o 167 eur ale radšej rovno na štvrtinu, sme už dávno euroobčanmi, zavolajte si už tých politických trafikantov domov!

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu