Podvod Skylink riadi a zakrýva STV so SOI!

Relácia Občan za dverami v súvislosti s podvodom Skylink servisný poplatok svojou perfídnosťou nechtiac odhalila podstatu veci. Je to spôsob ako sa na Slovensku v réžii STV a orgánov štátnej správy uskutočňuje vydieranie a teror na občanoch. Scenár je pomerne jednoduchý. Občan má zo zákona ústavné právo na príjem verejnoprávnej TV. Štát z daní občanov vybuduje štúdiá, terestriálne TV vysielače a vysielanie cez satelit.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Štát ďalej umožní cez licencie vysielanie súkromným TV žijúcim z reklamy. Tieto stanice sa logicky snažia prilepiť všade tam, kde vysiela verejnoprávna TV, aby mali čo najvyššiu sledovanosť a mohli byť dostupné čo najjednoduchšie pre divákov. Technické zariadenie pre príjem je bežne dostupné, kódovanie cez satelit nie je viazané na prijímač, rovnako karta je vlastníctvom občana. Takéto programy sa nazývajú PUBLIC t.j. VEREJNÉ. Na ich existencii sú potom založené PAY TV t.j. PLATENÉ programy. Tieto poskytujú prístup abonentom aj k programom Public TV a PAY TV, avšak v špeciálnom kódovacom režime s použitím špeciálnej karty a prijímača, ktoré sú vlastníctvom prevádzkovateľa. Vzťah abonenta a prevádzkovateľa sa potvrdzuje zmluvne v písomnej podobe, keďže obsahuje celý rad sankcií za porušenie zmluvy ako napr. pokuty za scudzenie karty, prijímača a pod. No a sme pri podvode Skylink. Verejná platforma sa rozšírila o balík platených programov na kartách ich vlastníkov bez ich súhlasu. Mohli si ich dobrovoľne a bez zmlúv kedykoľvek priplatiť na mesiac, dva. Ľudia o to veľký záujem neprejavili. Monopolná stranícka firma prevádzkujúca terestriálne i satelitné vysielanie si povedala. My od Vás peniaze vytlčieme! Dohodli si filiálku v Luxemburgu. A začalo sa vydieranie, teror pod skratkou SERPO t.j. servisný poplatok. Ľuďom poslali poukážky. Ak nezaplatíte 14,4 eur, my Vás vypneme. Státisíce dôchodcov zaplatilo, iní sa sťažovali na SOI. SOI povedala, oni si to môžu v zmysle VOP zmeniť. Ale čo zmeniť, veď tu o žiadnej zmene nie je reč. Tu je reč o krádeži, podvode. SOI má predsa riešiť obsah poplatku, ktorý neexistuje a preto ani nemôže byť. SOI to ale neriešila hlavne preto, lebo by musela riešiť STV. To totiž rovnako kradne a podvádza. Vynucuje si peniaze od koncesionárov, nepožaduje od Towercomu plnenie zmluvy a ešte navyše mu platí za niečo, čo vôbec nedodržuje. A je to jasné! STV vyhovuje SERPO podvod a preto ho riadi. Cez satelit a Skylink je 100% pokrytie a grátis, toto potrebuje STV zlikvidovať. Zároveň potrebuje presunúť divákov k DVB-T, aby mohlo vytvárať tlak na zvyšovanie koncesií. Perfektná spolupráca STV, SOI, Towercom a občania sa môžu namiesto TV pozerať na hviezdy. To tí traja ich už majú pekne prerátané na eurá v "kešeni"!

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu