Predseda NKÚ nemíňajte peniaze v Omšení a inde, vhupnite na STV!

Asi som naivný občan. Aj keď viem, že na Slovensku sa rabuje ostošesť, mal som predstavu, že povedzme taký Najvyšší kontrolný úrad bude nielen príkladom hospodárnosti, ale hlavne orgánom odhaľujúcim závažné porušenia hospodárenia s financiami a majetkom štátu. Hneď prvá moja kontrola roboty NKÚ dopadla katastrofálne. Úplne náhodou som si vybral Správu o výsledku kontroly efektívnosti vkladov majetku obcí do obchodných spoločností v obci Omšenie. Správu som si prečítal a konštatoval som. Do paroma a takéto nezmyselné inštitúcie ako je NKÚ my občania živíme z našich daní?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Predmetom kontroly bolo: 1. Charakteristika obce a jej podnikateľských činností. 2. Uplatňovanie práv obce v obchodnej spoločnosti Laštek s.r.o. a ich majetkové a finančné vzťahy. 3. Hospodárenie obchodnej spoločnosti. 4. Efektívnosť a účinnosť vkladu majetku obce do obchodnej spoločnosti. Správu si treba prečítať, smiať sa i plakať zároveň. Jej obsah i forma je ako vystrihnutá z komunistického Roháča. Okrem iných stupidít sa v nej píše cit." Kontrolou bolo preukázané, že výška nájmu 1 eur/rok bola determinovaná minimálnymi priestorovými nárokmi nástennej ústredne TV vysielania umiestnenej v jednej z kancelárií ObÚ, ktorej umiestnenie neovplyvňovalo prevádzku ObÚ. Na rozvody obcou boli využívané v prevažnej miere rodinné domy občanov a v minimálnej miere stĺpy verejného osvetlenia, či iné podperné prvky". Tuším tých kontrolórov NKÚ mali miestni chlapi poriadne vylátať podpernými prvkami a začali by si robiť normálnu užitočnú robotu. Keď takto pobehujú po obciach Slovenska, ničia benzín, zabíjajú čas a hlavne naše peniaze kvôli takýmto somarinám, nemožno sa čudovať, že to asi robia účelovo. Kvôli tomu, aby im neostal čas na kontrolu závažných porušení štátnych firiem. Pán predseda NKÚ skončte s takýmito somarinami a urobte kontrolu v STV, aby ste aspoň z toho nášho najvyššieho úradu čiastočne zmyli tú hanbu a nehospodárnosť. Ostatné Vaše kontrolné "akcie" zatiaľ radšej ani nekontrolujem. Asi by ma porazilo a nedožijem sa Vašej kontroly v STV. Tak už konečne začnite robiť to, za čo Vás platíme!

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu