Slováci Čechom nerozumejú, čo robiť? Byť viac Európanmi.

Dnes som dostal od jedného pána, pravdepodobne z Čiech na frak. Keď som sa snažil pomôcť bratom Čechom ovplyvniť situáciu v súvislosti s nešťastným prípadom metanol, objavil v sebe skryté vášne a vety napísané v slovenčine si pravdepodobne zle vyložil, alebo použil zlý prekladač. Za moju odvahu ma počastoval vetami. Když je u nás taková katastrofa, být Slovákem, dám výpověď a vrátím se domů, být slovenským studentem, okamžitě zruším studium v Česku a vracím se na Slovenskou VŠ, kdybych byl Slovákem s českým občanstvím, hned se ho vzdávám a žádám o slovenské. Slovensku by tak přibylo 300 000 nezaměstnaných. Ale útěchou by jim bylo, že mají přímo voleného, skvělého prezidenta. U  nás v Čechách se říká, Nelíbí se ti tady, máš něco proti ? Ano? Tak TÁHNI domů.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Priznám sa, obsahu jeho odkazu som porozumel veľmi dobre. Je na nás riadne nabrúsený. Naši mu zobrali zamestnanie a jeho deťom miesto na vysokej škole. A ešte je tu aj iná možnosť. Slovákov možno v živote nestretol, len ich nenávidí a hotovo. Existujú takí ľudia a ventilujú sa cez internet. Iný pán zo Slovenska k tomu uviedol. Odkedy sú Česi naši bratia a ešte k tomu starśi? Tak asi pre koho, pre mňa je to iba susedný štát. Nemáme teraz vôbec dobré vzťahy, stačí si prečítať diskusie na českých weboch o Slovákoch a viac netreba, takú hnusnú nenávisť a zlobu nemá žiadny iný národ. Tak teraz neviem. Narodil som sa v Československu. Tuším bol vtedy prezident Zápotocký, potom Svoboda, ďalej Husák, potom Havel, neskôr si už riadne ani nepamätám, ktosi z HZDS, tuším Kováč? Nie je to podstatné. Podstatné je, že sme v EÚ a takí ľudia ako spomínaní nenávistlivci sa musia veľmi snažiť, aby svojou nenávisťou zakryli sklamanie z možností ktoré nám demokracie a sloboda umožňuje. To, že sme sa ich ešte naplno nechopili je už zasa náš problém. Ešte sa učíme byť Európanmi.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu