SR okráda občanov o televízie a peniaze !

V septembri 2010 Európska komisia schválila občanom SR štátnu pomoc 11 miliónov eur na dotácie pre nákup digitálnych dekodérov. Zásadnou podmienkou čerpania týchto financií bolo dodržanie princípu technologickej neutrality. V praxi to znamenalo, že občan dostal príspevok a využil ho podľa vlastného slobodného rozhodnutia na nákup digitálneho satelitného prijímača DVB -S, alebo digitálneho terestriálneho prijímača DVB-T.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Už v priebehu informačnej kampane úrady SR princíp technologickej neutrality porušovali a preferovali DVB-T technológiu oproti DVB - S. Na toto porušenie som verejne viackrát poukázal. Samotný proces využitia dotácie 20 eur bude nutné dôsledne preveriť, keďže predajcovia SAT TV a DVB - T prakticky nezaregistrovali žiadnych zákazníkov s uvedenou dotáciou. Kde sa stratilo 11 miliónov eur ? Na akých účtoch a u koho skončili ?
Združenie SLOVSAT oficiálne požiada Ministerstvo zahraničných vecí o objasnenie. Na záver ešte citát z listu, ktorý zaslala Európska Komisia ministrovi Dzurindovi15.9.2010 " vylúčenie satelitných prijímačov z dotácií znamená diskrimináciu porušením zásady technologickej neutrality a viedlo to k nepriamemu prospechu pre DTT a káblových vysielateľov viď. Rozhodnutie C 52/2005. Napriek vážnemu upozorneniu v liste to evidentne úradníci Slovenska nedodržali. Mimochodom, bude tiež zaujímavé zistiť, čo malo a má Ministerstvo zahraničných vecí spoločné s takouto navýsosť odbornou problematikou. Možno to, že "kamarátom " spolustraníkom pomáhalo presadzovať DVB - T na úkor DVB - S a tak okradnúť občanov SR. Občania sa napriek tomu logicky rozhodli pre výhodnejšie satelitné vysielanie. Nebude tu nejaká súvislosť dotácii na prijímače a podvodom SERPO Skylink ?!

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu