Telenovela na slovenský spôsob. Náš vodca Všetko a bábky babky.

On to teraz všetko vyrieši. Všetkému sa rozumie a konečne má aj mandát urobiť v krajine poriadok. Chce to len čas a všetko sa vráti do starých dobrých koľají. Čo sú staré dobré koľaje, to sa radšej nepýtam. A pre istotu sa tých starkých nepýtam, ktože je ten vodca všetkého, hoci to tak trocha šípim. Skrátim to. Dôchodcovia sú najzraniteľnejšou skupinou občanov, ktorí sadli na lep sofistikovanej forme vydierania v podobe tzv. servisného poplatku. Prišiel list a s listom šek. Ak neuhradíte 14,40 eur, vypneme Vám satelitnú kartu a nebudete môcť pozerať televízne programy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Dôchodcovia okamžite utekali na poštu a peniaze uhradili. Zároveň zaplatili ešte raz za kúpu karty Výmena. Boli podvedené a okradnutí. Keď im ich deti a vnuci vyčítali, prečo konali tak zbrklo a neporadili sa, mali naporúdzi odpoveď. Báli sme sa, taká je doba, človek môže prísť o dom o byt ak je niekomu niečo dlžný. Prišla poukážka, zaplatili sme. No a potom keď sa im objasnil spôsob podvodu, reakcie mnohých starkých končili o tom, ako sa niečo také za bývalého systému nemohlo prihodiť a podobné rozprávky. No a nakoniec vždy hľadali nádej u vodcu. Keby vodca naozaj existoval, nič takého sa nemôže stať. To by asi ani televízia neexistovala. Možno jeden oslavný televodcovský kanál. Neviem, kto je vodca koho a dúfam, že na Slovensku nie je. Taký vodca totiž potrebuje pre svoju existenciu babky demokratky, vlastne bábky. Babky slovenské spojte sa a domnelého vodcu okašlite.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu