O tanci

Tanec? Niektorí si predstavíte skupinku ľudí poskakujúcu na nejaký svojský  rytmus, alebo krásny a hrdý pár tancujúci spoločenské tance  pred očami poroty. Naozaj neviem čo si myslí človek, ktorý nikdy netancoval. A je vôbec taký?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V každom z nás je totiž rytmus zakorenený, už v našom rannom veku sme sa počujúc hudbu pokúšali klepotať nožičkou do rytmu. A aj naďalej metaforicky povedané pokúšame sa pretancovať životom, za zvuku rôznych tónov. Nepotrebujeme magnetofón ani CD prehrávač, aby sme mohli tancovať. Keď zavriete oči a započúvate sa, základný rytmus máte v sebe, bim -bom -bim -bom. Boh nás stvoril s veľkým bubnom v nás. Celé ľudské telo je postavené na základe pulzujúcich čiastočiek, ktoré kým hrajú tak je všetko v poriadku. Keď prestanú hrať, tak... A v tom je skryté čaro tanca. Každý z nás je tanečník, aj ty si bol stvorený pre tanec, iba niektorý prestali počúvať bim -bom, alebo sa hanbia zatancovať si.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tí, ktorí tanec skúsili, už ho neprestanú robiť. Nedokážu to! Nedokážu žiť bez tanca. Tanec má totiž niekoľko vábivých vlastností ,jednou z nich je, že ho môže robiť každý, rôzne fyzicky zdatný jedinci, každý si nájde ten svoj rytmus.

Pri tanci príjemne namáhate celé telo, ale i dušu a mozog. Tanec je niekedy náročnejší ako ktorýkoľvek iný šport. Preto ho niektorý za šport považujú. No tanec je predovšetkým umenie. Umenie povedať niečo svetu, to čo v sebe skrývame, čo nedokážeme povedať, je to umenie zobraziť pomocou ľudského tela čokoľvek, tisíce slov. Je to umenie spájať ľudí a dávať im druhý domov.

SkryťVypnúť reklamu

Tanec dokáže liečiť. Mnohým pomohol vyliečiť dušu. Pri tanci chorí ľudia môžu zabudnúť že sú chorí, a môžu tancovať aj tí, ktorí si podľa lekárov už nikdy nezatancujú. Je to taký malý veľký zázrak.

Tanec Vás úplne dostane, je to ako droga, ktorá Vám neškodí a ktorej sa nemusíte vzdať ak nechcete.

Aj tí ktorí sa nazývajú drevami, sa v živote z času na čas stanú tanečníkmi, povinný tanec na stužkovej, na svadbe, či na diskotéke, aj keď ide len o jedno až dvojkrokové variácie. Zanevreli na tanec, mysliac si, že tanec je pre iných, respektíve pre inak orientovaných, že chlapci. Ale stavte sa, že každý vie tancovať, ešte aj futbalisti. Aj tí tancujú na ihrisku - na svojom javisku a so svojou partnerkou. Keby ste im k tomu pustili hudbu, máte scénický tanec ako vyšitý.

SkryťVypnúť reklamu

Možno Vás to prekvapí, ale dokážeme Vám, že tancovať sa dá nielen na hudbu, ale aj na bežné zvuky v domácnosti, rytmus a melódiu vety, či slovného prejavu.

Lýdia Vargová

Lýdia Vargová

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som? Príliš ťažká otázka. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu