Keby sme , mali kritizovať všetko, čo je okolo nás nebezpečné a nemali by sme to používať tak nikdy ráno nezjete svoje raňajky, nenasadnete do svojho auta, či neodletíte na služobnú cestu lietadlom.
Budúcnosť tohto sveta v kontexte štandardov, ktoré sme si nastavili ako „nevyhnutnosť“ nášho životného štýlu je stopercentne závislý na energií. Atómová energia je neodmysliteľnou súčasťou energetického mixu väčšiny západných krajín a nepredpokladám, ak hovoríme napríklad o Európskej únií, že v budúcnosti tomu bude inak, aj napriek tomu, že otázka jadrovej energie je v rámci Európskej únie tabu.
Otáznou ostáva bezpečnosť pri prevádzkovaní jadrových elektrárni. Tá čo vybuchla v Japonsku má približne 40 rokov a nebola konštruovaná na prírodné katastrofy takých rozmerov aké poznáme dnes (v konečnom dôsledku tieto katastrofy ak si odmyslíme konšpiračnú teóriu kanadského novinára o tajnej super zbrani Američanov) si môžeme my sami ľudia.
A ak nechceme, aby nás v budúcnosti naša planéta ničila len prírodnými katastrofami musíme revitalizovať energetický priemysel – atómové elektrárne tak, aby boli schopné odolávať tým najväčším možným nástrahám ako ľudského tak aj prírodného konania, ale v žiadnom prípade ich nie je možne zatvoriť a prejsť len na energiu so slnka, vody a vetra.
Japoncom prajem všetko len to najlepšie a verím, že sa im podarí túto situáciu vyriešiť čo najrýchlejšie s minimálnou ujmou na životoch občanov.