Postupne, ako každý hit aj tento zapadol prachom. Občas sa stane skutočnosťou, že aj staré hity chytia druhý dych (ako práve tento a dokonca v zahraničí) a ich popularita opäť narastá. Hrá sa to v rádiách, na party... no proste všade. Ako je to možné, že je tomu tak neviem, ale vyvinul som k tomu hypotézu:
Asi sa nedávno nejaký poľský brat nudil a surfovaním po nete natrafil na youtube na túto slávou zašlú skladbu. Nejakým záhodným spôsobom mu učarovala a pustil ju svojmu známenu DJovi, ktorý ju následne pustil na zašitej diskotéke v malej dedinke a už to išlo: Dnes tým žije celé Poľsko. Dokonca majú aj svoju poľskú verziu, nadabované starú českú, otitulkovanú starú českú verziu, verziu s posmeškami na nového premiéra Tuska a podobne. Takže mladí hudobníci, speváci, skupiny nebuďte smutní, ak Vaša hviezda zhasla ešte predtým ako vyletela hore a taktiež speváci v dôchodku treba dúfať a veriť, že sláva príde možno ešte raz. Skúste dať svoje hudobno-spevácke pokusy na youtube a možno za 20 rokov bude z Vás hudobná hviezda možno v susednom Rusku alebo dokoca aj za oceánom.....no nikdy nevieš.
A preto všetkým mladým umelcom prajem to najlepšie, aby ich hivezda ako aj v prípade Ivana Mládka svietila aj dvakrát a aby slovenská a aj česká hudobná scéna postupne prerazili aj do zahraničia a robili dobré meno našim krajinám. Podľa najnovších informácií od mojich poľských priateľov tento spevák už koncertuje v Poľsku.
Pre ilustráciu prikladám na oživenie pamäti starú klasickú verziu Jóžina:
http://www.youtube.com/watch?v=_uUchCzMclo
Verziu s poľskými titulkami:
http://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM
A do tretice novú Poľskú verziu:
http://www.youtube.com/watch?v=mV7HWXLOZeE
Tak zaspomínajte na tie časy keď sa toto hralo na diskotékach a pre tých o nejaký ten rôčik mladších: aspoň si rozšírite obzory J.