Prečo som hrdý na svoju univerzitu. (VUT v Brne)

6 vysoko subjektívnych a neakademických dôvodov, prečo som hrdý na svoju univerzitu. Alebo ako si vybudovať pozítvny vzťah k svojej vysokej škole.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na Fakulte podnikateľskej, Vysokého učení technického v Brne (FP VUT) študujem posledný ročník magisterského štúdia. Napriek mojím pomerne slušným študijným výsledkom, vysokej akademickej a vedeckej úrovni a dobrému menu univerzity, ma na VUT zaujali skôr veci, ktoré patria medzi tie menej akademické. Tie, cez ktoré si človek vybuduje so svojou univerzitou určitý vzťah...

Akademická angažovanosť študentov

Fakt, ktorý je stále poväčšine skôr vzácnosťou ako samozrejmosťou. Už len samotný záujem o celkové dianie v školstve, pravidelná konfrontácia názorov o smerovaní jednotlivých fakúlt medzi ich vedeniami a študentmi je na našej univerzite štandardom. Inými slovami: vôbec nemusíš byť členom akademického senátu fakulty aby si svojmu/svojej dekanovi/dekanke pozrel do očí a v priamej diskusii mu/jej povedal svoj názor. Výsledok? Aj bežní študenti sa zaujímajú o chod svojej fakulty alebo dokonca celej univerzity. Preto nikoho z nás neprekvapuje, keď je študentov VUT následne "počuť" aj pri celospoločenských témach týkajúcich sa vysokoškolského školstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Angažovanosť študentov
Angažovanosť študentov 

Pravidelné umiestňovanie v prestížnom rebríčku TOP 500 univerzít

Rebríčky. Úprimne? Okrem prvej stovky (kde sa pravidelne strieda tá istá skupina univerzít), mapujú tieto rebríčky akademickú a vedeckú kvalitu daných univerzít pomerne vysoko nepresne. No ak sa tvoja univerzita pravidelne objavuje v prestížnom rebríčku TOP 500 QS World University Rankings, tak to je rozhodne vec, ktorá poteší. Čo je však výrazne lepšie je fakt, že občas to poteší aj tvojho budúceho zamestnávateľa.

Hokejový súbor univerzít

Skvelá vec. Raz ročne sa uskutoční unikátny hokejový súboj medzi dvoma najväčšími univerzitami v Brne.Vysoké učené technické (VUT) verzus Masarkyova univerzita (MU). Skĺbenie jedného z najpopulárnejších a najúspešnejších športov v našich zemepisných šírkach so zdravou univerzitnou rivalitou je zážitok priam na celý akademický rok.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Pravidelná spätná väzba ku každému predmetu

Spätná väzba nie je na VUT len slovné spojenie. V dotazníkoch, ktoré sú k dispozícii študentom po skončení každého semestra, môžeme kompletne ohodnotiť kvalitu daných predmetov (ich vecnú náplň, štruktúru a kvalitu samotného výkladu učiva). Priamo vyjadriť sa môžeme dokonca aj na adresu konkrétneho prednášajúceho alebo cvičiaceho. To všetko úplne jednoducho, anonymne a elektronicky cez informačný systém univerzity.

Nebojíme sa dať najavo svoj názor

Alebo ešte lepšie, namiesto zbytočného "kecania" pomáhame. Zastávam názor, že povinnosťou každej univerzity a jej absolventov je hájiť občianske práva a slobody. Samozrejme apoliticky a citlivo. Napríklad, solidárnym spoluorganizovaním zbierky zdravotníckeho materiálu a teplého oblečenia pre študentov kyjevských vysokých škôl.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

PROMO stratégia univerzity

To najlepšie na koniec? Možno. Každopádne niet nad fakt, keď sa univerzita dokáže v dnešnej trhovo orientovanej ekonomike predať. Svojou propagačnou "promo" stratégiou musia univerzity v prvom rade zaujať a osloviť potenciálnych uchádzačov o štúdium. Na druhej strane, kvalitná a vydarená promo kampaň pomôže vytvoriť zdravý vzťah k univerzite aj u súčasných študentov a absolventov. A ako to robí VUT-čko? Veľmi slušne, veď posúďte sami...

V prípade, že sa Vám článok páčil, kliknite prosím na tlačidlo "Dobrý článok". Ďakujem krásne :)

Martin Macik

Martin Macik

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

. Zoznam autorových rubrík:  Kúsky motiváciePríbeh životaObčianska spoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu