Kto nazerá každý večer do detských izieb?

Každý rodič denne rieši veľké množstvo rôznych situácií, o ktoré skutočne nie je núdza. Takou bežnou záležitosťou, s ktorou sa potýkame denne je ukladanie hračiek na poriadok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Pri troch ďeťoch môžete mať za veľmi krátky časový úsek váš byt zmenený na nepoznanie. Jednoducho, hračky sú všade. Keďže naša detská izba je dosť malá, neobmedzujem ich až tak prísne, preto obývačka je naša druhá detská izba. Problém nastáva až potom, keď... samozrejme treba urobiť poriadok.

Už dosť dlhé obdobie k nám každý večer prichádza neviditeľná, fiktívna postavička, ktorú voláme "hračkober". A čo vlastne robí? Vraj nazerá do všetkých okien, kde bývajú deti a keď zaspia, všetky hračky, ktoré si neodložili na poriadok zoberie zo sebou. "Ale čo s nimi urobí?" Nechápavo krúti hlavou Miriamka. No predsa ich dá deťom, ktoré nemajú maminku, alebo sú v nemocnici, alebo sú smutné a chudobné... "aha" krátka, ale chápavá odpoveď. Také deti by si svoje hračky určite vážili a preto by si ich pred spaním upratali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teda každý večer sa u nás veľmi zodpovedne upratujú hračky. "Za chvíľu bude chodiť hračkober!" Prísne poháňam deti. A milé je vidieť, ako behajú po byte a všetko zbierajú, len aby niečo nezabudli pohodené na zemi . Niekedy ma Miriamka z postele prosí, aby som zdvihla nejakú hračku, ktorá bola kdesi pod stolom zamaskovaná, lebo ona ju už od únavy nevládze zodvihnúť. Inokedy, keď ju upozorním na drobnosť ležiacu na zemi, tak mi len s mávnutím ruky odpovie: "to si môže hračkober zobrať". "??? Tak fajn" a nechám hračku na zemi "pre hračkobera". Samozrejme, keď zaspí odložím ju ja. Alebo sa stáva, že sa ma deti z postele vypytujú: "kedy bude chodiť hračkober" a ja len tak nezaujato odpoviem: "veď už bol, no nič na zemi nevidel, tak išiel nazrieť k susedom."

SkryťVypnúť reklamu

Ako to už v živote chodí, stretávajú nás aj ťažšie udalosti, nie len príjemné. Miriamka musela ísť do nemocnice. Najväčším prekvapením pre ňu bolo, keď v dopoludňajších hodinách mohla navštevovať triedu plnú hračiek. Rozprávala o nej s takým nadšením! A viem si živo predstaviť, ako pobehovala od hračky ku hračke a nevedela, ktorú vziať ako prvú, a s ktorou sa má pohrať, pretože všetky sú také krásne a lákavé... Došlo teda aj na otázku, kde sa tam vzalo toľko veľa hračiek?? No predsa ich tam priniesol hračkober! Tóóľko hračiek! A všetky pred spaním deti neupratali!!

Ktovie, či si počas pobytu v nemocnici niektoré deti nenájdu aj svoju hračku, ktorú si niekedy neupratali, nuž ju tam nakoniec zaniesol hračkober.

Janka Mačňáková

Janka Mačňáková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manželka a mama troch drobcov, úprimná priateľka s otvoreným srdcom neustále túžiaca byť obklopená ľuďmi, počúvajúca bútľavá vŕba a zároveň hlboká studňa myšlienok, snažiaca sa dosiahnuť na jej dno, avšak dno inšpirácií, ktoré dáva Boh, tie sú nevyčerpateľné... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu