Ľudská nezodpovednosť alebo zákon prírody?

Záhrada je skvelý oddych nielen pre starších ale i pre nás s malými deťmi.  Jednu takú majú moji rodičia a nielen oni, ale aj my sme tam ako doma. Toto leto bola takmer každý deň zaradená do programu dňa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Naše tri deti tu veľmi radi chodia, nielen na koštovku toho, čo ešte nestihlo dozrieť, ale i pooddychovať pri horiacom ohni v krbe, ktorého praskot sprevádza príjemná vôňa opekanej klobásky. No ešte niečo ich tu priťahovalo. Boli to dve zajačie rodinky, o ktoré sa tu cez leto strarali. Vždy, keď sme prišli na záhradku, deti utekali k útlym domčekom, v ktorých bývali roztomilí ušatí obyvatelia. Tú radosť akú mal ten najmenší sa nedá opísať. Kričal, dupkal, stále ich chcel hladkať "moja, moja" šúchajúc rúčkou po pletive a volal na ne "hav, hav, hav" - pretože všetky zvieratká, ktoré kde vidí sú jednoducho havo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podobná idilka bola aj túto nedeľu. Detičky sa vytešili s ušiakmi, obtrhali posledné možné plody, no ani netušili, samozrejme ani my dospelí (inak by sa to nebolo stalo), že takáto idilka bola naposledy. Hneď ráno nasledujúceho dňa sa môjmu otcovi naskytol nepríjemný pohľad. Zajačie domčeky našiel pootvárané, potrhané pletivo a všade dookola krvavá hrôza. Namiesto toho, aby zajace nakŕmil, musel ich rozfranforcované telá odpratať. Kto to len urobil? Tak túto otázku nemusel dlho riešiť, pretože po záhradách sa potulovali dva veľké psiská. Ešte aj potom si urobili doslova siestu pár metrov od miesta, kde nevinné tvory odsúdili na krutú popravu - roztrhanie divou zverou.

SkryťVypnúť reklamu

Táto strašná správa sa aj mne dostala veľmi rýchlo do uší a manželovi tiež. Tak veľmi mi to bolo ľúto. No v tej chvíli by už nepomohlo nič, ani plač, ani hnev, ani nadávať... ostal len smútok, že tie malé chlpaté stvorenia už nebudú dôvodom úprimnej detskej radosti. A psiská? Tie si stále veselo pobehovali po záhradkách...

Manžel po príchode domov z práce, hneď navštívil toto miesto činu. Onemel pri pohľade na to všetko, čo uvidel. Podobné emócie, ktoré som ja zamietla, u neho vyústili do rozhodného konania. Zavolal svojmu kamarátovi - policajtovi, ten však nebol v službe. On mu povedal, že určite nech zavolá na políciu! Veď ako je možné, aby tu dve psiská len tak voľne pobehovali, zaútočili síce na zviera, no kde máme záruku, že nezaútočia aj na dieťa. Na čísle 158 ho odporučili mestskej polícii. V poriadku, zavolal na mestskú políciu. Tá však nefiungovala. Tak ho odporučili späť na 158čku... Jednoducho nebolo kompetentného, ktorý by nebezpečných psov odviedol k svojim majiteľom! To už bolo dosť! Manžel zobral palicu a psiská šiel zo záhrady vyhnať nakoniec sám. Ušli, no aj tak sa znova vrátili.

SkryťVypnúť reklamu

Naše deti boli asi najnešťastnejšie, keď videli prázdne zajačie búdky. Najmenší Emko márne hľadal hava "de je, de je", márne otváral dvierka a nazeral do prázdneho domčeka, už sa z neho žiadne uško nevystrčilo. Po zajačikoch už neostalo nič len vrecia plné sena, ktoré boli pre ne pripravené na zimu.

Kto bude zodpovedný, keby sa nebodaj stalo, že krvilačné psiská skutočne zaútočia na dieťa? Prečo sa tomu nemôže predísť skôr?! A to sú nielen tieto psy, no pri prechádzkach po meste často stretneme nejedného zatúlanca.

Janka Mačňáková

Janka Mačňáková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manželka a mama troch drobcov, úprimná priateľka s otvoreným srdcom neustále túžiaca byť obklopená ľuďmi, počúvajúca bútľavá vŕba a zároveň hlboká studňa myšlienok, snažiaca sa dosiahnuť na jej dno, avšak dno inšpirácií, ktoré dáva Boh, tie sú nevyčerpateľné... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu