Jeden Slovák bývalý poslanec NRSR hľadal na bankovkách diabla a druhý Slovák je na bankovkách podpísaný. Sú to dva úplne odlišné svety. Svet konšpirácii a svet faktov. Je len na nás, kto vedie túto krajinu a kto nás vo svete reprezentuje.
Príbeh Mariána Kotlebu a Michala Bosáka.
Marián Kotleba za číslom 1488 nevidí symboliku nacizmu , symboliku diabla však našiel na Eurobankovke.

V minulosti pôsobil ako vodca nacionalistického politického hnutia Slovenská pospolitosť, ktoré bolo v roku 2006 rozpustené Najvyšším súdom pre jeho extrémistické politické tendencie a rozpor s ústavou.
V parlamentných voľbách v roku 2016 a 2020 kandidoval na čele kandidátky strany Kotleba -Ľudová strana Naše Slovensko.
Bol zvolený za poslanca NR SR. Neúspešne kandidoval v prezidentských voľbách v roku 2019.
Marian Kotleba v rámci politickej akcie strany Ľudová strana Naše Slovensko rozdával sociálne slabším osobám šeky so sumou 1488 eur za čo ho Najvyšší súd SR právoplatne odsúdil za spáchanie trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Kotlebovi tak zanikol poslanecký mandát, čím však došlo aj k zániku poslaneckého klubu.
Kotleba sa stal známym aj šírením hoaxov a konšpiračných teórii.
Po začiatku pandémie COVID-19 Kotleba šíril na sociálnych sieťach ako aj naživo v televíznej politickej diskusii viaceré konšpiračné teórie a hoaxy.
V nasledujúcom videu zasa našiel na bankovke údajného Diabla Európskej Únie
https://www.youtube.com/watch?v=YxP4XVSiwW0
Michal Bosák odišiel do USA s jedným dolárom, nakoniec šéfoval banke
Roľnícky chlapec z východu Slovenska vybudoval finančné impérium. Slovák zanechal rukopis aj na dolárovkách

Michal Bosák bol slovenský vysťahovalec z Okrúhleho pri Prešove, ktorý sa z baníka za krátky čas vypracoval na jedného z popredných amerických bankárov. V USA vlastnil niekoľko bánk, bol členom správnych rád viacerých bánk, napr. Bank of Europe v New Yorku alebo First National Bank v Olyphante. Jeho podpis je aj na americkej desaťdolárovke, ktorú jeho banke dovolila vydať americká vláda.

Okrem toho Michal Bosák podpísal 30. mája 1918 aj Pittsburskú dohodu, podľa ktorej malo mať Slovensko v budúcom česko-slovenskom štáte autonómne postavenie. V roku 1920 založil Americko-slovenskú banku v Bratislave, ktorá mala 9 filiálok a jedna z nich bola aj v Prešove. V súčasnosti tu sídli Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava.
V rodnej obci dal Michal Bosák postaviť v roku 1925 školu. Bola to prvá novostavba štátnej ľudovej školy na území ČSR po prvej svetovej vojne. Daroval ju štátu za symbolickú korunu. Hodnota Bosákových podnikov sa v tom čase odhadovala na 15 miliónov dolárov.

V súčasnosti sa na Slovensku zostavuje nová vláda a strana SNS predkladá svojho kandidáta na ministerstvo životného prostredia Rudolfa Huliaka , ktorý je rovnako ako bývalý poslanec Marián Kotleba známy z dezinformačnej scény. Neslávne sa preslávil svojimi kontroverznými výrokmi. Citujem „medveď je využitý ako biologická zbraň na likvidáciu vidieka“, o globálnom oteplovaní "Medzinárodné elity snažia ľudí pripraviť o vlastníctvo áut tým, že si vymysleli klimatickú krízu", o homosexuáloch „Zakladajú teplárne a podobné podniky, v ktorých sa kumuluje teplo, kde vzniká CO2,“. Prezidentka sa rozhodla nevymenovať Huliaka za ministra životného prostredia a vyzýva na predloženie vhodnejšieho kandidáta. Zdôrazňuje, že kandidát, ktorý dlhodobo neuznáva vedecký konsenzus o zmene klímy a žiadna skutočná klimatická kríza podľa neho neexistuje, nemôže viesť a reprezentovať rezort, ktorého hlavnou úlohou je v zmysle zákona práve ochrana prírody a krajiny a klimatického systému Zeme.
Vznikajúca koalícia, je pohoršená, že prezidentka, nedáva tomuto poslancovi mandát na obsadenie ministerstva a opäť blúzni o sprisahaní. Pre mňa je skôr nepochopiteľné, ako sa môžu takýto poslanci vôbec zúčastniť volieb do NRSR. Veď na základnej škole by za takéto výroky nepostúpili do vyššieho ročníka. S takýmito ministrami hrozí Slovensku medzinárodná blamáž, to nám ako koalícia národných strán nemôžete urobiť.