Český herec Ivan Trojan opisuje, ako sa mu po účasti na protestoch na Slovensku vyhrážali, dokonca sa musel aj pobiť.
Útokom a zosmiešnovaniu čelia aj naši herci.
Častokrát zaznievajú slová typu, že herci sú naučení iba opakovať slová, ktoré napísal niekto iný, že nemajú vlastný úsudok.
Pritom o najväčší geopolitický počin v novodobej histórii ľudstva sa postaral práve herec.
Svet tajil dych, keď Ronald Reagan na konci 80 rokov, vyzval vtedajšieho pána Kremľa Michaila Gorbačova, aby zbúral Berlínsky múr a ukončil preteky v zbrojení. Z Moskvy prišla súhlasná odpoveď a koncom osemdesiatych rokov sa sen mnohých generácií stal skutočnosťou.


Áno o ukončenie studenej vojny sa pričinil bývalý americký herec Ronald Reagan, ako 40. prezident USA (1981-1989)
Predtým, ako vstúpil do politiky, bol Reagan rozhlasový moderátor, , herec a vedúci Odborového zväzu hercov v USA.

Reagan ako Hollywoodska filmová hviezda
V roku 1937, keď šiel do Kalifornie, aby podával správy o jarnom tréningu tímu Chicago Cubs, sa Reagan zúčastnil kamerovej skúšky, vďaka ktorej získal sedemročný kontrakt u Warner Brothers. Jeho zrozumiteľný hlas, príjemné vystupovanie a atletická postava ho urobili populárnym u divákov. Vo väčšine filmov hral vodcovské typy, začal s „béčkovými“ filmami a postupne sa prepracoval až k „áčkovým“.
Svoju prvú rolu získal v roku 1937 vo filme Love is in the Air. Do konca roku 1939 sa objavil v 19 filmoch. Vďaka filmu Knute Rockne,All American, získal prezývku „the Gipper“,

ktorá ho sprevádzala už počas celého života. Reagan považoval za svoj najlepší výkon rolu vo filme Kings Row

v ktorom hral mladíka, ktorému boli amputované nohy. Hlášku z filmu „Where's the rest of me?“ použil ako názov svojej autobiografie.
Osobnosť Ronalda Reagana je príkladom, že byť hercom a politikom sa vôbec nevylučuje. Horšie je, keď politik hrá divadlo pred svojimi voličmi, alebo inými slovami, keď má politik dve tváre, napríklad ako premiér Róbert Fico.
.