Fido

Štyri roky dozadu nám skapínau pes. Teda ten normálny a ne rečnícky aj ked u nás na dzedzine ich už pár pošuo (tých rečníckych).Fido byu už nejaký ten rok v psím dúchodku aj náhradu za sebja mjeu prinajlepším dústojnú a tak enem tak polehávau pred dverama a vyhrývau sa na súníčku.Mjeu povahu jak já čiže flegmatik posledného štádia a ze šenku mja vzdycinky dotáheu domú a ked stará zvazovaua čím mja oťapí po čele tak sa nebojácne postavyu na moju obranu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nebyu to žádny plnokrvák ale taká poctivá pouličná zmeska, ale o tých enem v dobrém, lebo tí sú najvjernejší.
Ked došeu za mnú súsed, že sa mu féna okociua a či nescem nejaké to šťeňátko tak sem nadšený neyu mjeli sme vtedy dcecka ešte hodne maue, ale nakonec ked sem si to spočitau, že budem mocet zmiznút s dobrú výmuvú z domu tak sem ho zebrau.
Žena ze začútku pindaua, že nač nám to je, či nemáme dost zvírat doma (slépky, svine, kozy) a podobňe, ale nakonec veliké oči mauého chupáča urobili svoje a tak u nás zostau.
S ménem sme moc staroscí nemjeli protože byu jak strýc Fido z maminej strany. Ten tež kde si leheu tam sa poscau a vječne zhledávau cosik pod zub. A tak mu prischuo též Fido.
Zaujimavé je, že vždycky ked Fido (strýc) došeu na návščevu tak Fido (pes) mu boty odvlékeu a zakopau tu pod čerešňú to medzi ohárky. Dodneska nevím či to byuo tým, že ho nemjeu rád, alebo že sceu aby u nás ostau.

Ale pes to byu prvotrídny. Jak nekoho zavjetriu u brány tak cicho zvrčau a potom enem čekau kedy sa dotyčný otváži doňutra a hop. Už ho mjeu zakúsnutého.
Poštárku mi pár krát takto aportovau až do záhrady ked sem tam cosik robiu.
Aj výcviku sa mu dostauo dobrého, lebo ked chodyiu se mnu do šenku, vždycky sa mu pivovej peny dostauo aj ked popravdze ze začátku sa mi steho doblvau ale roky tréningu mu išli k duhu.
A jak sem písau skúr nateleného mja providelňe domú dovléke. V léce taščí ale v zímje sem sa mu po snehu vlékeu lachší. No prosto pes na jedničku.
Ten smrad co máme fčil síce stráži barák poccivo, ale ze šenku mja tahau iba ráz aj to opačným smjerem kúli fénam hore v dzedzine.
A neznáša chlast. Ale to mám silného tušáka, že má v tem paprče moja stará.
Ale aby sem to uzavreu. Štyri roky dozadu nám Fido skapinau až sa mu to hajzlikovi podariuo. Popravdze nikedy sem za zvíratama nesuziu ale pri ňem sem smokliu ja moja žena pri jednoduchej márii.

Jedno pjekné ráno sem ho pochovau vzadu v záhradze, ked sem dovtedy pochovávau iba výberovky páleného a co byuo pro mja vždycky posvátne místo.
Ale Fido si ho zasúžiu. Čest jeho památce.

Peter Majcich

Peter Majcich

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

zahorak telem, dusu a ostatnyma vjecama Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu