Jak mja policajci za rychlost pokutú obdarili

Tak a došuo aj na mja. A presňe podlá Jóžú z našej uličky. Furt sem sa mu smíu ked vyprávjau jak ho policajci zastavili a dostau pokutu. Teda né žeby sem byu škodoradostný, ale Jóža jezdzí jak debil a o používaní smjerovek ho poučiu policajt ked už nejaký ten pátek jezdziu. Ale jako sa mu ani nedzivím šak si vodičák robiu na vojne a to byu permanentne nauožený v lihu jak višňe a tak si moc z kurzu nepamatau.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

No ale jak sem písau došuo aj na mja. Priznám sa nejezdzím často osobákem, skúr ho mám aby mi zabírau místo v stodoli a občas do teho obchodu ináč nám naň furt slépky serú.

Ale týdeň dozadu, v nedzelu presnejší, sem ho moseu poucírat a vytáhnut prevjetrat, lebo moja stará sceua svokru nahlédnut v nemocnici (teda jako né její svokru ale moju a teda vlastne její mamu). Chuďera furt má cosik a dochtori jí prognózavali šest mjesícu života ... to byuo teda už pred dvacácima rokama, ale furt s tým operuje. No ňekedy mja tak sere, že keby byua na prístrojoch dám ju odpojit.
Takže sme jeli do tej Bratislavy a hnedka za Levárama blik modrá blik červená (a furt dokoua) a nápis stop. Slušňe sem teda zastaviu, stáheu okénko a čakau až polijact dorazí ke mňe.
Došeu taký muaďas co mjeu na uniformje ešče puky ze skladu a hned na mňa spusciu.
Dobrý deň pán vodič viete čoho ste sa dopustil ?
Ufff život mi prebjeheu pred očama a v huavje mi udkvjeuo jediné suovo...dopusciu... Co sem dopusciu. Hmmm vodu do pálenky co ponúkam návščevám, ale o tem vjedzet nemožú. Dopusciu sem též, že múj volebný huas prepadeu, lebo sa mi volit nesceuo a radši sem sedzeu v šenku, ale to by snád problém nemjeu byt, šak máme demokraciju.
Nakonec mi pomoheu sám policajt.
Prekročili ste povolenú rýchlost.
Hnedka sa mi ulaviuo. Poprosiu o doklady a požádau mja aby sme išeu s ním k jejích autu. Odpásau sem sa teda a išeu sem.
Moje doklady dau kolekovi za volantem a sám sa usadziu vedlá ňeho a já sem moseu zostat stát venku.
A hned ti na mňa spuscí klopkajúc na jakýsik monitor pred ním. Šestdesiatpäť, viete čo to znamená ? No nejsem sprostý, tak mu hned vyprávjam, že vím. Že to znamená, že ví čítat ked to prečítau z tej obrazovky. A kedže sem si nebyu uplne istý co presne sce, tak sem dodau, že ten druhý ví písat ked opisuje vjeci z mojého vodičáku.
No povím vám zčerveňau jak morák a začau po mňe plut jedované sliny, že robím z ních debilú co jeden ví čítat a druhý písat a to tak není a co já vím co ešťe. To mja jako vúbec, ale nenapadua, tak sem ho prerušiu, že teda nech si to prehodzá. A on zas na mja, že každý z nich robi svoju robotu a tak. No nevím, mjeu sem ešče teda nejaké otázky v talóne, ale vypádau tak, že by mu ani tý pristroje na oživení za chvílku nepomohli, tak sem to necháu tak a byu sem radši cicho.
V každém prípadze ohodnocili mi to tak nejak 10 eurášú za každých pjet kilometrú co sem mjeu navyše, tak sem to hned zapuaciu a porúčali sa.
A tak s peňaženku lachší o 30 eurášu, sem mazau do tej nemocnice a modliu sa nech sa svokra vráci naspátek domú, aby sem nemoseu za týdeň íst zas.

Peter Majcich

Peter Majcich

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

zahorak telem, dusu a ostatnyma vjecama Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu