ME 2008 - skupiny (2)

Včera skončili Majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa konali v Rakúsku a Švajčiarsku. Keďže futbal, aktívne aj pasívne, patrí medzi moje hobby, rozhodol som sa aj ja prispieť pár riadkov k dianiu na jednej z najväčších športových akcií tohto roku. V tomto článku pridám niečo o skupinách C a D.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Skupina C:

1. Holandsko 2. Taliansko 3. Rumunsko 4. Francúzsko

Táto skupina bola pred šampionátom označovaná ako "skupina smrti". Veď žreb spojil do jednej skupiny majstrov sveta Talianov, ich vyzývateľov Francúzov, silných Holanďanov a nevypočítateľných Rumunov.

Myslím, že nebudem jediný, kto bol prekvapený výsledkami tejto skupiny. Totiž pred šampionátom som očakával postup Francúzov a Talianov, ktorí, aj keď neboli v oslnivej forme, predsa len patria medzi mužstvá s viac-menej stabilne dobrými výsledkami na šampionátoch. Naopak Holanďanom to v poslednom čase pod taktovkou Van Bastena nešlo a Rumuni, aj keď som im fandil, veľa vody namútiť nemali. To som si myslel...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výsledky ma viac než prekvapili. Holanďania nadviazali na časy "totálneho futbalu", a to nielen oku-lahodiacou hrou, ale aj impozantnými výsledkami: 3:0 nad Talianskom, 4:1 nad Francúzskom, dokonca aj 2:0 nad Rumunskom v zápase, kde postavili náhradníkov. Ich hra bola veľmi dynamická a najmä efektívna, čo sa týka koncovky.

Na opačnej strane skupiny zakotvili vicemajstri sveta, Francúzi. Inak presný opak Holanďanov. Proste to nešlo... najprv nemastná-neslaná remíza s Rumunmi 0:0, potom výprask od Holandska a v zápase o všetko opäť trápenie a prehra s Talianmi 2:0. Práve úradujúci majstri sveta tak postúpili na úkor vicemajstrov. No nemuselo to byť tak, po nakladačke v prvom zápase im veril málokto. Každopádne Taliani dvihli hlavy a stavajúc na skalopevnej defenzíve postúpili.

SkryťVypnúť reklamu

Rumunsko nesklamalo, ale ani neoslnilo. Najmä v zápase s Holandskom, kde mohli v prípade víťazstva poslať domov Talianov aj Francúzov, sa od nich čakalo viac.

Skupina D:

1. Španielsko 2. Rusko 3. Švédsko 4. Grécko

Posledná zo skupín priniesla asi najočakávanejšie výsledky, minimálne v porovnaní s ostatnými skupinami. Teda určite sa očakávala jasná cesta Španielov, a ja osobne som čakal aj debakel Grékov. Predsa len, ich súperi si už zvykli na betonársky štýl "Rehhagelovcov", ktorý im priniesol fantastický úspech pred štyrmi rokmi. Vzadu to síce držali, no dopredu žiadna sláva.

A tak súboj o druhé postupové miesto ostal pre Rusov a Švédov, pričom ich vzájomný súboj vyznel pre "zbornú" 2:0.

SkryťVypnúť reklamu

Zo zaujímavostí tejto skupiny by som spomenul debakel 4:1 v zápase Španielsko - Rusko (David Villa hattrick), z ktorého sa ale Rusi otriasli, a niekoľko parád v podaní Zlatana Ibrahimoviča, ktoré ale v konečnom dôsledku, keďže Švédi vypadli, im neboli nič platné.

Najbližšie pridám niečo o vyraďovacích bojoch.

Pavol Majher

Pavol Majher

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent s trochu netradičným pohľadom na život i na všetko, čo k nám prináša. Zoznam autorových rubrík:  Čo ma oslovuje...ĽudiaMoja škola a jaSúkromnéŠportNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu