Manažérska omietka

Raz som počul historku o tom, ako si  slovenský lekár doktor medicíny na zahraničnej stáži svojpomocne opravoval auto v garáži kliniky. Na druhý deň si ho predvolal šéf a pýtal sa ho, či je zle ohodnotený. Vraj mu skúsia nejako pomôcť s platom, aby im nerobil hanbu a nehral sa verejne na automechanika, keď je dobrý lekár. Čo si budú o nich myslieť, že nevedia zaplatiť špecialistu tak, aby si mohol dovoliť nechať opraviť auto v servise...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (73)

U nás je táto vec úplne normálna. Lekári si na kolene opravujú autá, ekonómovia si prerábajú jadrá a robia omietky, stavbári si vyrábajú poličky... Otázka je, či je spôsobené tým, že je na trhu málo odborníkov, alebo u nás je množstvo šikovných kutilov..., alebo sú ceny za tieto služby vysoké a kvalita práce neúmerne nízka...? Odišli nám všetci šikovní remeselníci za hranice?

Čím je to, že páni majstri od fachu, čo zostali na Slovensku sa v poslednej dobe držia hlavne východniarskeho hesla fušerov: „Trim mur, ja idzem po peneži..." ?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Táto vec je naozaj zaujímavý fenomén. Vo vyspelých krajinách sa služby a remeselníce práce stávajú zázemím pre zamestnanie tisícok fachmanov. Netreba ich sekírovať a kontrolovať. Odvedú svoju robotu tak, aby im bola sama o sebe reklamou.

Tak som si zafilozofoval a idem dokončiť v chodbe omietku. Po výkone „profesionálov" pri kachličkách to radšej urobím sám. Pomôžu mi kamaráti od fachu- bakalár ekonómie a študent manažmentu... Odborné inštrukcie získame v Hornbachu pri nákupe stierky. Možno to nebude profesionálne, ale na úroveň priemeru si trúfame. Bude to skrátka manažérska omietka... 

Tomáš Makatúra

Tomáš Makatúra

Bloger 
  • Počet článkov:  95
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Môj blog je miesto, kde zdieľam moje myšlienky so svetom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu