Posledné predsvadobné prípravy

Písmo: A- | A+

S približujúcou sa svadbou by malo úloh ubúdať, narastať radosť a opadať stres... alebo je to práve naopak? Ako môžu vyzerať posledné predsvadobné prípravy, ako si ušetriť stres a na čo nezabudnúť?

Posledné predsvadobné prípravy
Posledné predsvadobné prípravy 

Posledné dni pred svadbou môžu prebiehať rôzne. Každá nevesta je iná a takisto aj svadobné prípravy vždy prebiehajú trochu inak. Niektoré ženy si radi všetko zorganizujú sami a majú presne naplánované, čo sa kedy stane, všetko majú vybavené v predstihu a posledné dni si už len užívajú, niektoré naopak nevedia, čo skôr, nechávajú si pomáhať od všetkých kamarátok a rodiny a potom sa stane, že niekto na niečo zabudne a rieši sa to na poslednú chvíľu. Niektoré nevesty majú úlohy rozdelené napoly s partnerom a priebežne ich riešia, posledné dni teda vybavujú už len posledné maličkosti, a niektoré sa zveria do rúk profesionálov a nechajú si celú svadbu naplánovať od svadobnej agentúry. Posledné dni iba dostávajú informácie o tom, čo všetko je vybavené a tešia sa na svadbu.

Ak ste sa rozhodli svadbu zorganizovať sami, posledný týždeň by ste mali využiť na kontaktovanie všetkých dodávateľov, s ktorými spolupracujete - či už floristov, cukrárku, dopravcu, prevádzkára priestorov, kde sa bude svadba konať a podobne. Uistite sa či všetko, čo ešte nemáte doručené doma, respektíve to budú doručovať priamo dodávatelia až na miesto, je pripravené. Zopakujte všetkým termín a časy, kedy veci potrebujete, ubezpečte sa, že každý vie, kam má prísť a podobne.

Okrem toho by ste sa mali stretnút s rodinou a každým, kto má nejakú úlohu, či už počas obradu alebo oslavy. Zostavte si podrobný harmonogram svadobného dňa, ak ho ešte nemáte, a prejdite si ho so všetkými zapojenými osobami. Ak sa dá, vyskúšajte si aj priebeh obradu, prípadne program, ak ste si nejaký nacvičili. Nemusíte skúšať priamo na mieste, postačí vám aj vaša obývačka. Dôležité je, aby ste si preverili, že všetci vedia, čo majú robiť a kedy.

Aby ste na nič nezabudli, pripravte si škatuľu s nápisom "zobrať na svadbu," ktorú umiestnite na viditeľné miesto v byte. Do nej si naukladajte veci, ktoré si potrebujete so sebou zobrať - môže to byť balíček prvej pomoci, podväzok, vankúšik na obrúčky, obrúčky, ak ste ich nedali strážiť svedkovi, košíčky s lupeňmi, ktoré na vás po obrade môžu hádzať hostia, nejaký alkohol na prípitok pre gratulantov a tak ďalej. Je to len na vás, čo všetko budete potrebovať. Škatuľu si však nachystajte už týždeň vopred a vždy, keď vás niečo napadne, pridajte to tam.

Skontrolujte šaty a oblek. Nazabudnite si vyskúšať ešte posledný krát svadobné šaty a oblek, či vám sedia. Ak by niečo nebolo v poriadku, bude sa to dať ešte na rýchlo upraviť. Takisto nezabudnite na topánky. Aby ste si boli istí, že vás nebudú tlačiť, skúste ich posledný týždeň nosiť aspoň doma. Trochu ich rozchodíte a zvyknete si na ne a ak vás náhodou tlačia, stihnete do nich dokúpiť vhodné vložky.

Hlavne si však oddýchnite. Blíži sa predsa vaša svadba a mali by ste sa tešiť, nie stresovať. Uvedomte si, že ste počas príprav spravili maximum, a ak aj náhodou nejaké maličkosti nebudú stopercentné, nebude to žiadna tragédia. Strávite predsa nádherný deň s rodinou a priateľmi a určite sa všetci výborne zabavíte. Zájdite si do salónu, na masáž, do sauny, čokoľvek vám pomôže zrelaxovať.

Poverte niekoho z rodiny vybavovaním a všetkým dodávateľom dajte kontakt na tohto človeka, ako osobu, ktorá bude od teraz za všetko zodpovedná. Zbavíte sa tak starostí a môžete sa viac sústrediť na seba a odpočívať.

Prajem vám veľa šťastia s poslednými prípravami a dúfam, že všetko bude prebiehať hladko. Ak by ste však potrebovali s hocičím pomôcť, kontaktujte nás na http://svadbypodlaely.sk/kontakt/. Veľmi radi vám poradíme. :)

Skryť Zatvoriť reklamu