Svadba v zahraničí - Ako na to?

Písmo: A- | A+

Svadba sama o sebe je výnimočná udalosť, keď sa však odohrá na tom správnom mieste, môže mať ešte väčšie čaro. Pre niekoho je tým ideálnym miestom ranč za mestom, pre niekoho zámok, niekto sníva o malej rodinnej svadbe v reštaurácii, niekto o svadbe v prírode a niekto túži po romantike pri zapadajúcom slnku za šumu morských vĺn. Ak je vašim snom exotika, tu je niekoľko tipov ako na svadbu v zahraničí.

Svadba v zahraničí
Svadba v zahraničí 

Samozrejme, svadba v zahraničí neznamená nevyhnutne prímorskú destináciu, pláže a palmy. Môže to byť romantika v Paríži, či oslava na horskej chate v Alpách. Ak túžite po exotickej svadbe, ale nemôžete si dovoliť zorganizovať ju v zahraničí, spravte si radosť aspoň tématickou slávnosťou v štýle vašej vysnenej destinácie. Ak ste však ochotní našetriť si alebo máte možnosť investovať do skutočnej svadby v zahraničí, mali by ste si dať pozor na niekoľko vecí.

V prvom rade si zistite, aké sú podmienky uzavretia manželstva v krajine, do ktorej sa chystáte. Každý štát má vlastné zákony a môžu od vás vyžadovať iné doklady alebo mať iné časové lehoty na podanie žiadosti ako u nás. Preto ako prvé vyriešte všetky formálne náležitosti ohľadom sobáša.

Ďalšou dôležitou vecou je výber konkrétneho miesta. Ak je vašim snom stáviť s rodinou a priateľmi príjemnú dovolenku v zahraničí a urobiť si exotické fotky, ale ako miesto svadby vám stačí hotel alebo reštaurácia, budete mať vybavovanie omnoho jednoduchšie. Na konkrétnom mieste vám určite radi pomôžu aj s prípravou výzdoby, či objednaním kvetov a torty. Ak však plánujete niečo exotickejšie, ako napríklad svadbu na pláži, budete si musieť možno vybaviť povolenie na usporiadanie oslavy na takomto mieste a takisto bude komplikovaniešie celú vec pripraviť, či už sa jedná o výzdobu, jedlo alebo celkovú organizáciu dňa. V takom prípade si skúste najať miestnu svadobnú agentúru, ktorá všetko vybaví za vás. Ak máte obmedzený rozpočet, ale napriek tomu túžite po svadbe v zahraničí, skúste zvážiť možnosti, kde sa dá ušetriť.

Znížte počet hostí

Mať veľkú svadbu v zahraničí znamená omnoho vyššie náklady ako doma. Keďže cestovanie aj ubytovanie je nákladné, väčšina hostí by zrejme odmietla účasť, ak by si mali cestu platiť sami. Platba je teda na vás - koľko ľudí pozvete, toľkým budete platiť cestu a ubytovanie. Preto si pri svadbe v zahraničí dobre rozmyslite, s kým naozaj chcete tento významný deň stráviť. Druhou možnosťou je požiadať hostí, aby vám namiesto svadobného daru venovali svoju účasť. Niektorí si cestu zaplatia sami a vy tak budete môcť pozvať viac ľudí alebo vôbec uskutočniť váš sen o exotickej svadbe, ak nebudete musieť platiť náklady za pozvaných.

Vyhľadajte si zvýhodnený zájazd

Zvýhodnené zájazdy nájdete počas celého roka. Môžu to byť sezónne akcie, skupinové alebo iné zľavy. Skúste sa v cestovnej kancelárii opýtať na vašu špecifickú situáciu, možno budú mať pre vás nejaký balíček služieb za zvýhodnenú cenu.

Využite prostredie

Vašou najväčšou výhodou pri svadbe v zahraničí je prostredie. Konkrétne miesto ste si zrejme vybrali, lebo je tam krásne. Využite teda toto prostredie a ušetrite na dekoráciách. Napríklad svadba v rozkvitnutej záhrade už má vlastnú kvetinovú výzdobu, ktorú netreba príliš dopĺňať ďalšími dekoráciami. Rovnako svadba na pláži je sama o sebe čarovná, ak si vyberiete pekné miesto. Potom stačí len rozložiť stoličky, postaviť jednoduchú slávobránu a rozsypať pár lupeňov a rozprávkový obrad sa môže začať.

Kam na exotickú svadbu?

Ak máte na svadbu veľký alebo neobmedzený rozpočet, či proste túžite po niečom špeciálnom, ale neviete, kde svadbu usporiadať. Tu je niekoľko miest, ktoré vás určite zaujmú.

Francúzsko - Paríž

Svadba v Paríži
Svadba v Paríži 


Grécko - Santorini

Svadba v Grécku
Svadba v Grécku 


Maledivy - Angsana Velavaru

Svadba Maledivy
Svadba Maledivy 


Indonézia - Bali

Svadba Bali
Svadba Bali 


Hawai - Maui

Svadba Hawai
Svadba Hawai 
Skryť Zatvoriť reklamu