8 vecí, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere dátumu svadby

Písmo: A- | A+

Keď plánujete takú významnú udalosť akou je svadba, záleží na každom detaile. Výber dátumu môže byť jednou z najjednoduchších úloh alebo zložitým hlavolamom, ktorý vám nedá spať. Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste mali myslieť, keď vyberáte dátum svadby.

Výber dátumu svadby
Výber dátumu svadby (zdroj: http://www.feng-shui.com.sg/articles/how-to-choose-an-auspicious-wedding-date.html)

Čas na plánovanie

Premyslite si, koľko času budete potrebovať na plánovanie svadby a podľa toho vyberajte dátum. Určite sa neviete dočkať, kedy sa predvediete v nádherných šatách ako princezná a poviete si svoje áno pred všetkými blízkymi. Napriek tomu je však lepšie počkať a nechať si na plánovanie svadby dosť času. Budete mať väčší výber lokalít, dodávateľov, svadobných šiat, ak to začnete riešiť povedzme rok pred svadbou, ako keby ste mali do svadby len tri mesiace. Okrem toho dosť času na pripravu, vám ušetrí množstvo stresu.

Ročné obdobie a počasie

Dôležitým aspektom pri výbere dátumu je aj počasie, ktoré viac-menej súvisí s ročnými obdobiami. Ak túžite po rozprávkovom snežnom kráľovstve, budete vyberať spomedzi zimných dátumov. Naopak, ak si predstavujete rozkvitnutú záhradu a ľahučké šaty ako víla, určite vás budú zaujímať dni neskorej jari a skorého leta.

Ideálne miesto

Ak ste si vysnívali nejakú lokalitu, kde sa chcete vziať, mali by ste najskôr preveriť, ktoré dátumy majú voľné a podľa toho vyberať. Poprípade, ak ste pri hľadaní miest na svadbu objavili nejaké dokonalé, ale prvý voľný dátum majú až o rok, oplatí sa počkať a mať svadbu snov.

Sviatky

Sviatky tiež môžu ovplyvniť váš výber. Napríklad počas Vianoc chce byť väčšina ľudí so svojimi rodinami, a ak aj vaši najbližší priatelia bývajú v tom istom meste ako vy, ich rodiny môžu bývať aj stovky kilometrov ďaleko, a je možné, že na vašu svadbu nebudú môcť prísť. Zamyslite sa teda, aké sviatky, či už štátne alebo kresťanské sú v blízkosti dátumu, ktorý zvažujete a skúste si predstaviť ako by mohli ovplyvniť vašu svadbu.

Vaši najbližší

Na svadbe určite chcete mať svojich najbližších, či už rodinu alebo priateľov. Preto, ak si nie ste istí, či budú môcť v daný dátum prísť, jednoducho sa ich na to opýtajte. Ak je pre vás ich prítomnosť dôležitá, môžete im dátum prispôsobiť, aby ste mali istotu, že v tento významný deň budú s vami.

Iné svadby

Zistite si, či sa v období, kedy plánujete mať svadbu vy nekoná už iná svadba, ktorá by mohla váš deň ovplyvniť. Napríklad ak má blízko vášho dátumu naplánovanú svadbu, niekto z vašej rodiny alebo priateľov, nepatrí sa stanoviť váš veľký deň blízko ich. Nechajte im priestor, aby ich svadba bola len o nich a váš dátum radšej o pár týždňov posuňte.

Pracovné povinnosti

Bohužiaľ, v dnešnej uponáhľanej dobe, treba zvažovať aj také veci, ako pracovné povinnosti. Určite nechcete mať svadbu v období, kedy neviete, kde vám hlava stojí. V posledných dňoch pred svadbou by ste mali množstvo práce v zamestbaní a nestíhali by ste sa poriadne venovať plánovaniu, boli by ste vystresovaní a unavení. A ak by mala byť svadba v strede tohto chaosu, určite by ste si tento deň ani poriadne neužili, keby ste vedeli, že v pondelok vás v práci čaká kopa nedokončenej roboty. Preto radšej vyberte obdobie, kedy býva práce menej, prípadne si naplánujete pred svadbou a po nej dovolenku.

Významné dátumy

Ak zatiaľ nemáte preferencie, v akom období by ste sa chceli brať, začnite dátumami, ktoré sú pre vás významné. Napríklad deň, keď ste sa spoznali, vaše výročie, dátum prvého rande, a podobne.

Dúfam, že vám tieto rady pomôžu pri výbere ideálneho svadobného dňa. Budem vám držať palce pri plánovaní a verím, že všetko dopadne dobre a na svadbe budete mať všetkých dôležitých ľudí. :)

Ak by ste potrebovali pomôcť s prípravami, kontaktujte nás - s radosťou vám pomôžeme zorganizovať nádhernú svadbu.

Skryť Zatvoriť reklamu