Ako ušetriť na svadobnom občerstvení

Písmo: A- | A+

Naplánovať občerstvenie pre desiatky ľudí na celý večer a noc nie je jednoduchá úloha, najmä ak máte obmedzený rozpočet a nechcete nikoho vyčiarknuť zo zoznamu hostí. Ak si lámete hlavu nad plánovaním savdobného menu, tu je niekoľko tipov ako sa na ňom dá ušetriť.

AKo ušetriť na svadobnom občerstvení
AKo ušetriť na svadobnom občerstvení (zdroj: http://www.huffingtonpost.com/2013/05/31/wedding-bloggers-talk-foo_n_3367365.html)


1. Švédske stoly namiesto večere

Ak miesto troch chodov pre každého hosťa, pripravíte len švédske stoly s občerstvením určite znížite vaše náklady na občerstvenie. Pripravte množstvo zeleniny, pečiva, syrov, nátierok, salám a ovocia a vaši hostia si určite vyberú. Všetko toto jedlo môžete dokonca nakúpiť sami v nejakom veľkosklade a ušetríte ešte viac. Ak máte svadbu na mieste, ked sa jedlo nepodáva, je to pre vás ideálna možnosť - stačí potom už len najať jedného človeka, ktorý to všetko pokrája a počas večera bude priebežne dopĺňať. Ak máte svadbu v reštaurácií, verím, že aj tam sa bude dať dohodnúť na švédskych stolov miesto tradičného menu.

2. Vynechajte neskorú večeru

Teplé jedlo okolo polnoci je neoddeliteľnou súčasťou svadobného menu. Ak sú vaše prostriedky obmedzené, namiesto guláša, či kapustnice môžete servírovať chlebíčky. Podstata je, aby ľudia neboli hladní a to zabezpečíte. O pol noci nikto určite nebude riešiť, či dostal teplé jedlo alebo len chlebík. Koniec koncov, jednu teplú večeru už všetci mali

3. Nepreháňajte to s koláčmi

Nemusíte každému hosťovi nabaliť ako výzlužku kus svadobnej torty a 20 koláčov, pripravte radšej menšie občerstvenie, ktoré sa zje hneď na svadbe.

4. Rozdeľte hostí na skupiny

Nie každý musí byť pozvaný k svadobnému stolu. Ak chcete stráviť večer s priateľmi, ale nemôžete si dovoliť jedlo pre toľkých ľudí, usporiadajte po obrade povedzme o 18:00 večeru pre rodinu a priateľov pozvite až na 19:00. Pre nich potom pripravte len drobné občerstvenie v podobe švédskych stolov, slaného a sladkého pečiva.

5. Ušetrite na nápojoch

Aby ste ušetrili na nápojoch, objednajte pitie z veľkoskladu. V niektorých podnikoch budete musieť za vlastné nápoje zaplatiť poplatok, môže vás to však stále vyjsť lacnejšie ako nápoje z reštaurácie, preto zvážte aj túto možnosť.

6. Presné množstvo pitia na osobu

Stanovte len obmedzené množstvo pitia, ktoré je zdarma: môžete napríklad predplatiť prípitok, a ktomu fľašu minerálky a fľašu vína na osobu a všetko navyše si každý zaplatí pri bare sám.

7. Pripravte si jedlo sami

Môžete poprosiť rodinu, aby vám pomohli a doniesli nejaké občerstvenie alebo si ho pripravte sami - nakrájajte pečivo, zeleninu, syry, pripravte ovocie, nejaké sladké a slané koláče, domáce nátierky a podobne. Ak máte svadbu v priestoroch, kde sa nevarí, je to ideálne riešenie. Stačí najať nejakých brigádnikov ako obsluhu a cena za občerstvenie pôjde rýchlo dole.

Verím, že Vám tieto rady pomôžu a bez problémov naplánujete celé svadobné menu. Ak by ste však potrebovali s niečím pomôcť, kontaktujte nás na http://svadbypodlaely.sk/kontakt/. Radi vám pripravíme krásnu svadbu bez starostí. :)

Skryť Zatvoriť reklamu