Čo všetko treba stihnúť medzi svadobným obradom a hostinou a ako to zvládnuť?

Písmo: A- | A+

Medzi obradom a hostinou sa toho deje naozaj veľa a skutočne si oddýchnete až, keď sa posadíte za novomanželský stôl. Do vtedy musíte stihnúť gratulácie, fotenie, presun a plno maličkostí, na ktoré veľa neviest zabúda, ako napríklad: niečo malé zjesť a napiť sa, zájsť na toaletu, poďakovať rodine a priateľom za pomoc, a tak ďalej. Ako sa to všetko dá zvládnuť vám poradím v tomto článku.

plánovanie harmonogramu svadobného dňa, čas medzi obradom a hostinou
plánovanie harmonogramu svadobného dňa, čas medzi obradom a hostinou (zdroj: http://goo.gl/1Lf5xp)

Je toho naozaj dosť, čo treba stihnúť medzi obradom a hostinou a každá zo spomínaných vecí zaberá čas, preto sa možno pýtate, ako to máte všetko zvládnuť, aby na vás hostia po obrade nečakali príliš dlho. Moja rada znie, dobre si premyslite plán celého dňa a niekoľko krát si ho prejdite s partnerom, vašou rodinou, družičkami a družbami, aby každý vedel, čo sa kedy deje. Prípadne, ak máte svadobnú koordinátorku, prejdite si plán s ňou a nechajte ju, aby sa postarala o plynulý priebeh dňa.

Ak potrebujete pripomenúť, čo všetko treba spraviť po obrade a na čo zvyčajne nevesty zabúdajú, prečítajte si môj blog z minulého týždňa. Medzi drobnosti, na ktoré nevesty zvyknú zabudnúť patrí aj nasadenie snubného prsteňa. Takže po obrade začnite tým. Aby ste naň nezabudli a nedajbože sa niekde nestratil počas oslavy, požiadajte niektorú z družičiek, aby vám ho hneď po obrade podala a nasaďte si ho späť na ruku ešte skôr ako opustíte obradnú miestnosť.

Hneď po obrade vyjdete z kostola alebo obradnej sály ako prví vy dvaja s manželom, až potom budú nasledovať svadobčania. Dobre si popredu prezrite miesto, kde budete mať svadbu a naplánujte si, kam potom odídete. Kým všetci hostia vyjdú von a zoradia sa, porozprávajú navzájom a podobne, vy môžete stráviť nerušených 5 minút sami dvaja.

Potom sa môžete odobrať medzi hostí na gratulácie a po nich na toaletu a upraviť sa pred fotením. Zatial môžu vaši rodičia, prípadne družičky a družbovia ponúkať hosťom drobné občerstvenie - vodu, alkohol na prípitok, slané pečivo, chlebíčky, či zákusky. Verte mi, nikto si ani nevšimne, že ste sa na 15 minút stratili. Potom môžete pokračovať v ďalších naplánovaných činnostiach ako gratulácie, fotenie a podobne.

Keďže počas gratulácií a fotenia sa podáva občerstvenie, využite príležitosť a ukradnite si nejakú vodu a drobné sústo aj pre seba. Počas toho môžete zájsť za rodinou a priateľmi, poďakovať im za všetko, čo pre vás urobili a stráviť s nimi pár minút.

Keď splníte všetko, čo po obrade treba, môžete sa presunúť do sály na hostinu alebo do áut, či iných prostriedkov, ktoré vás odvezú na miesto konania svadobnej oslavy. Ak sa obrad a hostina konajú na iných miestach, naplánujte si dosť času medzi koncom obradu a začiatkom oslavy, aby ste stihli všetko potrebné a nemuseli sa nikam náhliť. Radšej počítajte s viac časom a prídiťe na miesto oslavy skôr ako keby ste mali sedieť v svadobnom aute, v čase keď sa už má podávať večera, respektíve kvôli nedostatku času nestihli ísť na toaletu, či stráviť chvíľku s rodinou. Najdôležitejšie pri plánovaní priebehu dňa je počítať s chvíľami, ktoré chcete stráviť s blízkymi. Svadba je neopakovateľná udalosť a bola by škoda tieto významné momenty premeškať kvôli nedostatku času.

Verím, že vám tieto rady aspoň trochu pomôžu pri plánovaní priebehu svadobného dňa a budem vám držať palce, aby ste všetko zvládli v pokoji a bez starostí. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť s koordináciou dňa, obráťte sa na nás, s radosťou sa postaráme o plynulý priebeh vašej svadby. :) Kontaktovať nás môžete tu http://svadbypodlaely.sk/kontakt/.

Skryť Zatvoriť reklamu