Sezónne kvetinové inšpirácie - JAR

Písmo: A- | A+

Ak plánujete svadbu na jar, je najvyšší čas, aby ste sa začli zamýšľať na výzdobou. Takmer na každej svadbe sú hladnou časťou výzdoby kvety. Ak zatial nemáte predstavu, aké kvety by ste chceli použiť, môžete sa inšpirovať týmito nápadmi. Tu je zoznam kvetov, ktoré jednoducho zoženiete práve na jar.

Jarné kvetinové inšpirácie
Jarné kvetinové inšpirácie 

Konvalinka

Táto rastlinka charakteristická svojimi drobnými bielymi kvietkami je typickou jarnou kvetinou. Konvalinku v inej časti roka pravdepodobne ani nezoženiete. Ak chcete len veľmi jemnú výzdobu, konvalinka je ideálna, môžete ju však využiť aj ako doplnkovú rastlinku v honosnej kvetinovej výzdobe.

Jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica, konvalinka
Jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica, konvalinka (zdroj: http://boards.weddingbee.com/topic/lilly-of-the-valley-bouquet/)
Jarné kvetinové inšpirácie, konvalinka
Jarné kvetinové inšpirácie, konvalinka (zdroj: http://www.flower-arrangement-advisor.com/white-wedding-flowers.html)
Jarné kvetinové inšpirácie, výzdoba stolov, konvalinka
Jarné kvetinové inšpirácie, výzdoba stolov, konvalinka (zdroj: https://www.pinterest.com/windermereflwrs/may-lily-of-the-valley/)

Pivónia

Ďalším kvetom, ktorý kvitne len na jar je pivónia. Zoženiete ju v bielej či bledučku ržovej farbe, ktoré z nej robia ideálny kvet na svadobnú výzdobu, či do kytíc pre nevestu a družičky. Pivónia síce patrí k drahším rastlinkám, ale vďaka svojim veľkým kvetom dodáva kyticiam naozaj honosný vzhľad a netreba jej použiť tak veľa, aby ste dosiahli potrebnú hustotu kytíc, či aranžmánov.

Jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica, pivónie
Jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica, pivónie (zdroj: http://www.elizabethannedesigns.com/blog/2012/06/01/wedding-flowers-peonies/)
Jarné kvetinové inšpirácie, pivónie
Jarné kvetinové inšpirácie, pivónie (zdroj: http://www.weddingbycolor.com/ncbride/our-centerpiece-inspiration-the-peony-111544)

Iskerník

Ak sa vám pivónie naozaj páčia, veľmi podobným kvetom je iskerník, ktorý patrí k lacnejším alternatívam a zoženiete ho aj v zime. Nádherne vyzerá v svadobných kytciach, ale aj na stoloch. Môžete ho použiť kludne aj samotný, ale ním doplniť jednoduché kvetinové dekorácie, aby ste im dodali objem a textúru.

Jarné kvetinové inšpirácie, iskerník
Jarné kvetinové inšpirácie, iskerník (zdroj: http://avessoft.com/tr/_css/flow.php?p=wedding-flowers-ranunculus%5Dwedding)

Kala

Kala je veľmi elegantným a jednoduchým kvetom. Dá sa použiť aj samostatne, podľa môjho názoru sú však kytice iba z kaly mierne nevýrazné, preto by som ju odporučila používať ako dolnkový kvet na ozvláštnenie kytíc, či na ozdobenie svadobnej torty.

Jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica, kaly
Jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica, kaly (zdroj: https://www.etsy.com/market/lily_wedding_bouquet)
jarné svadobné kvety, kala
jarné svadobné kvety, kala (zdroj: https://www.pinterest.com/explore/calla-lily-wedding/)

Narcis

Ak túžite po sviežej jarnej výzdobe, narcis je kvet pre vás. Nájdete ho v žltej, či bielej farbe a môžete s ním vytvoriť krásne pestré kytice, či aranžmány na stoly.

Jarné kvety na svadbu, savdobná kytica narcisy
Jarné kvety na svadbu, savdobná kytica narcisy (zdroj: http://www.bouquetweddingflower.com/category/types-of-flowers/daffodils)
Jarná kvety na svadbu, narcis
Jarná kvety na svadbu, narcis (zdroj: http://www.bouquetweddingflower.com/category/types-of-flowers/daffodils)

Hyacint

Stonka hyacintu je obrastená dookola drobnými kvietkami, čo ho robí veľmi bohatým a hustým. Práve preto je ideálny na zahustenie aranžmánov, ale veľmi dobre výzerajú aj čisto hyacintové kytice. Nájdete ho vo viacerých farbách - fialová, modrá, ružová, ... Táto škála farieb vám dáva veľa možností ako ho použiť.

Jarné kvety na  svadbu, svadobná kytica hyacinty
Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica hyacinty (zdroj: http://www.theweddingspecialists.net/tag/hyacinth-wedding-bouquet)
Jarné kvety na svadbu, hyacinty
Jarné kvety na svadbu, hyacinty (zdroj: https://www.pinterest.com/whoanelliepress/early-spring-wedding/)

Ľalia

Veľké kvety ľalie sú výborné na doplnenie svadobných kytíc alebo na vytvorenie jednoduchých ozdôb na svadobné stoly. Ak jej toto váš obľubený kvet, určite s ním môžete vytvoriť aj bohaté kytice, veľmi dobre vyzerá napríklad v kombinácii s ružami, či drobnými kvietkami Maďarského Jasmínu.

Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica ľalie
Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica ľalie (zdroj: http://www.weddingandpartynetwork.com/gallery/photo/1850/)
Jarné kvety na svadbu, výzdoba stolov, ľalie
Jarné kvety na svadbu, výzdoba stolov, ľalie (zdroj: http://www.weddingandpartynetwork.com/gallery/photo/6602/)

Stephanotis (Maďarský Jasmín)

Pre veľmi nežnú a jednoduchú výzdobu je ideálny Maďarský Jasmín (alebo Stephanotis). Môžete ním doplniť väčšie kvety na zjemnenie dojmu alebo ho použiť samotný a vytvoriť tak veľmi romantickú a nežne pôsobiacu výzdobu.

Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica stephanotis
Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica stephanotis (zdroj: http://www.theweddingspecialists.net/tag/stephanotis-wedding-bouquet)
Jarné kvety na svadbu, savdobná kytica stephanotis
Jarné kvety na svadbu, savdobná kytica stephanotis (zdroj: http://www.theknot.com/weddings/photos/stephanotis)

Tulipán

Tulipán síce nie je úplne typickým svadobným kvetom, na jarnú svadbu je však úplne ideálny. Nájdete ho v naozaj širokej škále farieb a viete tak vytvoriť pestrú a hravú výzdobu, ktorá j ena jar určite veľmi vhodná. Tulipány môžete použiť aj samotné, alebo ich kombinovať s inými kvetmi. 

Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica tulipány
Jarné kvety na svadbu, svadobná kytica tulipány (zdroj: https://www.pinterest.com/mishie82/wedding-flowers-for-aqua-and-coral-theme/)
Jarné kvety na svadbu, výzdoba svadobných stolov tulipány
Jarné kvety na svadbu, výzdoba svadobných stolov tulipány (zdroj: http://www.elizabethannedesigns.com/blog/2010/07/08/amelie-french-inspired-wedding-ideas/red-tulip-centerpieces/)

Orchidea

Orchidea je jedným z kvetov, ktoré môžete zohnať počas celého roka. Na stonke nájdete viacero stredne veľkých kvetov, čo z orchidei robí rastlinu veľmi vhodnú do váz na svadobné stoly. Najmä ak si predstavujete rozkonárenú výzdobu. Ideálna je tiež do kaskádobých kytíc.

jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica orchidea
jarné kvetinové inšpirácie, svadobná kytica orchidea (zdroj: https://www.pinterest.com/explore/orchid-bouquet/)
Jarné svadobné kvetinové inšpirácie, orchidea
Jarné svadobné kvetinové inšpirácie, orchidea (zdroj: http://www.theknot.com/weddings/photos/white/centerpieces)

Ruža

Asi najznámejším kvetom vôbec je ruža. Dá sa zohnať počas celého roka a v širokej škále farieb. Patrí k stredne drahým rastlinám, ceny sa však líšia aj podľa jednotlivých druhov ruží. Krásne a romanticky pôsobia aj sami o sebe, výborné sú však aj na kombinovanie, napríklad s pivóniami, iskerníkom, či ľaliami.

Kvety na svadbu, jarná inšpirácie, svadobná kytica biele ruže
Kvety na svadbu, jarná inšpirácie, svadobná kytica biele ruže (zdroj: http://weddings.lovetoknow.com/wiki/Slideshow:Rose_Bridal_Bouquets)
Kvety na svadbu, jarná inšpirácia, ruže na svadobný stôl
Kvety na svadbu, jarná inšpirácia, ruže na svadobný stôl (zdroj: http://imgkid.com/white-rose-wedding-centerpieces.shtml)

Gerbera

Ďalšou celoročnou kvetinou je gerbera, ktoré je tiež dostupná v množstve farieb. Ak nechete príliž komplikovanú výzdobu, ale chcete, aby bola zaujímavá, použite gerbery. Ľahko z nich vytvoríte husté kytice a ak potrebujete dodať farebný akcent, stačí si len vybrať, možností je naozaj veľa.

Jarné svadobné kvetinové inšpirácie, svadobné kytice gerbery
Jarné svadobné kvetinové inšpirácie, svadobné kytice gerbery (zdroj: http://boards.weddingbee.com/topic/gerbera-daisy-info/)

Sedmokráska

Tento drobný kvietok môžete zohnať od februára do novembra, čiže ju môžeme tiež považovať za celoročnú rastlinu. Sedmokráska je skvelá vytvorenie výzdoby v rustikálnom alebo bohémskom štýle, ale tiež ako doplnkok jarných kytíc. Tú pravú jarnú atmosféru dosiahnete kombináciou sedmokrások s narcismi a tulipánmi. 

Jarné kvetinové inšpirácie na svadbu, savdobná kytica sedmokrásky
Jarné kvetinové inšpirácie na svadbu, savdobná kytica sedmokrásky (zdroj: http://sweetvioletbride.com/2013/06/wedding-flower-inspiration-daisy/)
Jarná kvetinová výzdoba na svadbu, sedmokrásky
Jarná kvetinová výzdoba na svadbu, sedmokrásky (zdroj: http://www.unitedwithlove.com/2013/07/18/daisy-wedding-ideas/)


 

Skryť Zatvoriť reklamu