Svadobné trendy 2015

Písmo: A- | A+

Aj v oblasti svadieb sa menia trendy a každú sezónu je populárne niečo iné. Pre tento rok sú to napríklad metalické farby, anglické ruže, či torty s volánmi. Ak chcete držať krok s módou alebo hľadáte inšpiráciu pre váš veľký deň, v tomto článku sa dozviete, čo bude dominovať na svadbách roku 2015.

Svadobné trendy 2015
Svadobné trendy 2015 


TÉMY
Trendom roku 2015 sú skôr romantické a moderné témy. Do popredia sa dostáva klasická elegancia a tiež svadby s nádychom luxusu. Geometrické tvary ako cikcakový vzor, pásiky, či hranoly sú takisto veľmi populárne.

Klasická elegancia

Svadobné trendy 2015, klasická elegancia
Svadobné trendy 2015, klasická elegancia (zdroj: http://insideweddings.com/wedding/reception-decor/white-centerpieces)

Geometrické tvary

Svadobné trendy 2015, geometrické tvary
Svadobné trendy 2015, geometrické tvary (zdroj: http://www.southernbrideandgroom.com/2013-trendspotting-prints-patterns-in-wedding-fashion-decor/)

FARBY
Medzi farbami je túto sezónu hitom akvamarínová, ktorú môžete kombinovať s odtieňmi ružovej ako je pudrová alebo staroružová. Z metalických odtieňov vyniká bronzová, ktorá vašej výzdobe dodá ten správny trendový nádych. Použiť ju môžete na svietnikoch, vázach, či na ozdobenie svadobnej torty.

Akvamarínová farba

Svadobné trendy 2015, farby, akvamarínová
Svadobné trendy 2015, farby, akvamarínová (zdroj: http://www.slice.ca/weddings/photos/2015-wedding-trends/#!f889d0124125b35140a407dba7b508bb)

Bronzová farba

Svadobné trendy 2015, farby, bronzová
Svadobné trendy 2015, farby, bronzová (zdroj: https://www.tropicalvows.com/blog/2015-wedding-trends/)

Farebné kombinácie

Svadobné trendy 2015, farebné kombinácie
Svadobné trendy 2015, farebné kombinácie (zdroj: http://www.elegantweddinginvites.com/top-10-wedding-color-scheme-ideas-2015-wedding-trends-part-one/)

VÝZDOBA
Vo výzdobe sú stále populárnejšie rôzne svetelné dekorácie, či už ide o vianočné osvetlenie, led svetelné reťaze alebo rozsvietené nápisy, či iniciály manželov. Okrem osvetlenia sú veľkým hitom aj drahé kovy alebo metalické farby - z nich je v tomto roku populárna najmä netradičná bronzová. Vázy, svietniky, nafarbené vínové fľaše, textil, poháre, či príbory - kreativite sa medze nekladú. Metalická môže byť aj vaša savdobná torta a dokonca aj doplnky vo vlasoch, či na šatách. Hlavne nech sa to leskne!

Svetielka

Svadobné trendy 2015, osvetlenie
Svadobné trendy 2015, osvetlenie (zdroj: http://onefabday.com/twinkly-lights/)

Drahé kovy = Metalické farby

Svadobné trendy 2015, metalické farby / drahé kovy, zlatá
Svadobné trendy 2015, metalické farby / drahé kovy, zlatá (zdroj: http://www.elegantweddinginvites.com/10-hottest-gold-wedding-color-ideas-2015-wedding-trends-part-two/)

KVETY
Medzi kvetmi sú žiadanými anglické ruže, pivónie, hortenzie, dálie, či iskerník. Výhodou anglických ruží je, že si ich môžeme vychutnať celú sezónu a aj po nej - dostupné sú od mája do zimy. Vzhľadom pripomínajú pivónie a sú naozaj krásne.
Ďalším hitom sú kytice vo vlasoch - naozaj bohaté kvetinové koruny ako doplnok svadobného účesu sú veľmi nápadité a dodajú neveste romantický vzhľad.
Vo výzdobe sú čoraz viac žiadané bohaté kvetinové aranžmány, ktoré vytvárajú dojem, že sedíte uprostred záhrady, aj keď ste vskutočnosti v reštaurácii. Použite do týchto aranžmánov množstvo zelene a dosiahnete naozaj prirodzený vzhľad, okrem toho vám to ušetrí nejaké peniaze.
Kontrastom k rozsiahlym aranžmánom sú veľmi jednoduché svadobné kytice pozostávajúce len z jedného kvetu. Používajú sa pri tom veľké kvety ako pivónie, chryzantémy alebo kaly. Môžete ich nechať samotné alebo doplniť trochou zelene. Takéto malé kytice sú veľmi praktické, vyzerajú krásne a ušetria vám peniažky.

Anglické ruže

Svadobné trendy 2015, kvety, anglické ruže
Svadobné trendy 2015, kvety, anglické ruže (zdroj: http://trendseve.com/bouquets-collection/eye-catching-english-roses-bouquet.php/attachment/english-roses-bouquets-design-ideas)

Pivónie

Svadobné trendy 2015, kvety, pivónie
Svadobné trendy 2015, kvety, pivónie (zdroj: http://www.onewed.com/wedding-flowers/blog/why-brides-love-peonies-for-the-wedding-day)

Hortenzie

Svadobné trendy, kvety, hortenzie
Svadobné trendy, kvety, hortenzie (zdroj: http://www.weddingsonthefrenchriviera.com/your-wedding-decoration/hydrangea-wedding-decoration/)

Dálie

Svadobné trendy 2015, kvety, dálie
Svadobné trendy 2015, kvety, dálie (zdroj: http://storyboardwedding.com/why-it-works-wednesday-rainbow-hued-dahlia-wedding-flowers/)

Iskerník

Svadobné trendy 2015 iskerník
Svadobné trendy 2015 iskerník (zdroj: https://www.etsy.com/market/ranunculus_wedding)

Kytice vo vlasoch

Svadobné trendy 2015, kytica vo vlasoch
Svadobné trendy 2015, kytica vo vlasoch (zdroj: http://www.weddingandweddingflowers.co.uk/article.php?id=1177&gm=1&galid=9289)


Záplava kvetov - honosné aranžmány

Svadobné trendy 2015, honosné kvetinové aranžmány
Svadobné trendy 2015, honosné kvetinové aranžmány (zdroj: http://amymancuso.com/blog/overflowing-centerpieces/)

Kytice z jedného kvetu

Svadobné trendy 2015, kytice z jedného kvetu
Svadobné trendy 2015, kytice z jedného kvetu (zdroj: http://onthegobride.com/2012/11/single-bloom-wedding-bouquet/)

SVADOBNÉ ŠATY
Medzi svadobnými šatami sú trendom strihy s odhalenými pleciami, alebo naopak dlhé rukávy z priesvitného materiálu alebo čipky. Do módy prichádzajú aj dvojdielne šaty - či už vrchný diel a sukňa alebo veľmi praktické šaty s oddeliteľnou časťou, napríklad odopínateľná vlečka, dvojdielna sukňa a podobne. Takéto šaty sú veľmi dobrou voľbou ak chcete k oltáru kráčať v honosnej róbe, ale neskôr počas večera by ste ich radi vymenili za jednoduchšie šaty, v ktorých by sa dalo lepšie tancovať. 
Ak sa vám páčili modré šaty princeznej Elsy z rozprávky Frozen (Ľadové kráľovstvo), tento trend bude práve pre vás. Množstvo návrhárov sa snažilo napodobniť tieto šaty a tento hit ovplyvnil aj strihy svadobných šiat - do módy prichádzajú šaty s vlečkou/ závojom, ktorý začína na pleciach.

Odhalené plecia

Svadobné trendy 2015, svadobné šaty odhalené plecia
Svadobné trendy 2015, svadobné šaty odhalené plecia (zdroj: http://idealwedding.info/off-the-shoulder-wedding-dresses/bridal-fashion-week-spring-2014/)

Priesvitné rukávy

Svadobné trendy 2015, svadobné šaty priesvitné rukávy
Svadobné trendy 2015, svadobné šaty priesvitné rukávy (zdroj: http://www.prestonbailey.com/bride-ideas/le-spose-di-gio-boatneck-gown/)

Dvojdielne

Svadobné trendy 2015, dvojdielne svadobné šaty
Svadobné trendy 2015, dvojdielne svadobné šaty (zdroj: http://www.elliotclaire.com/blogs/inspiration/15373013-wedding-trend-two-pieces-wedding-dresses)
Svadobné trendy 2015, svadobné šaty, dvojdielna sukňa
Svadobné trendy 2015, svadobné šaty, dvojdielna sukňa (zdroj: http://leaderbridal.en.made-in-china.com/product/mqJxMEBoqFRn/China-Dismountable-Train-Two-Pieces-Wedding-Dress-Detachable-Sheath-Knee-Length-Little-White-Dress-Two-Piece-Martina-Wedding-Gowns-H147235.html)


Inšpirované Elsou

Svadobné trendy 2015, svadobné šaty inšpirované Elsou
Svadobné trendy 2015, svadobné šaty inšpirované Elsou (zdroj: http://wedding.theknot.com/bridal-fashion/wedding-dress-shopping/articles/wedding-dress-trends-2015.aspx?page=9)

OBČERSVENIE
Čo sa týka potravín a nápojov populárne sú zdobené svadobné torty s volánmi, čipkou, či rôznymi záhybmi a torty zdobené kvetmi. Šampanské je klasikou, ak však do neho pridáte ovocné pyré alebo ho zmiešate s nejakou šťavou dostanete osviežujúci nápoj, ktorý si vaši hostia zamilujú.

Vzorované svadobné torty - volány, čipka, záhyby

Svadobné trendy 2015, svadobná torta s volánmi
Svadobné trendy 2015, svadobná torta s volánmi (zdroj: http://www.confettidaydreams.com/25-ombre-ruffle-wedding-cake-wonders/)


Drinky zo šampanského

Svadobné trendy 2015, drinky zo šampanského
Svadobné trendy 2015, drinky zo šampanského (zdroj: http://vertuepitome.com/champagne-service/)

Verím, že vám tento článok pomôže rozhodnúť sa a uľahčí vám plánovanie svadby. Ak by ste však potrebovali poradiť alebo pomôcť s prípravami, ozvite sa nám. S radosťou pre vás zorganizujeme krásnu svadbu. :)

Skryť Zatvoriť reklamu