Trendy svadobných šiat na rok 2016

Písmo: A- | A+

Každá sezóna prináša nové modely svadobných šiat a nové trendy, ktorým podľahne nejedna nevesta. Ak chcete vedieť, čo prinesie rok 2016 do sveta svadobných šiat, prečítajte si tento článok.

Svaodbné šaty Reem Arca 2016
Svaodbné šaty Reem Arca 2016 (zdroj: http://goo.gl/CLJCSJ)

Je pravda, že niektoré svetové trendy sa k nám dostávajú s oneskorením, ale keďže naše salóny sa snažia držať krok s módou, ponúkajú každý rok najnovšie kolekcie svetových značiek. Takže je možné, že niektoré z týchto trendov sa objavia aj v našich končinách. Preto, ak sa Vám niektorý zapáči, buďte na pozore. :)

Odnímateľné sukne

Tento trend má svoj základ určite aj v praktickosti, nakoľko veľká sukňa je naozaj krásna a vyzerá úžasne, keď kráčate uličkou k oltáru, neskôr na oslave, keď chcete tancovať, už môže byť na obtiaž. Šaty s odnímateľnou sukňou riešia tento problém a navyše sú netradičné a zaujímavé.

Svadobné šaty s odnímateľnou sukňou Berta bridal 2016
Svadobné šaty s odnímateľnou sukňou Berta bridal 2016 (zdroj: http://goo.gl/Fw1Myw)

Bohato zdobené vršky

Bohato zdobené korzety a vršky šiat s ilúziou priesvitnosti sa stali hitom predvádzacích mól a ja rozumiem prečo. Každá nevesta, ktorá túži po výnimočných šatách, ktoré zaujmú si určite bude vedieť vybrať spomedzi mnohých nádherných modelov, ktoré v ďalšej sezóne prídu na trh.

Svadobné šaty so zdobeným vrškom Alon Livné White 2016
Svadobné šaty so zdobeným vrškom Alon Livné White 2016 (zdroj: http://goo.gl/Fw1Myw)

Krátke rukávy

Rukávy sú bežnou súčasťou svadobných šiat už od nepamäti, tento krát sú však v hlavnej úlohe decentné krátke rukáviky, ktoré šatám dodajú správne množstvo jemnosti, ženskosti a elegancie. Na výber bude množstvo vzorov, materiálov a strihov, takže každá nevesta si bude môcť nájsť tie správne šaty podľa svojho typu postavy a vkusu.

Svadobné šaty s krátkym rukávom Oscar de la Renta 2016
Svadobné šaty s krátkym rukávom Oscar de la Renta 2016 (zdroj: http://goo.gl/CLJCSJ)

Hlboké výstrihy

Rafinované hlboké výstrihy sú bežnou súčasťou plesových šiat a teraz prenikajú aj do svadobnej módy. Výstrih pôsobí veľmi elegantne a sexi a pritom neodhalí nič čo by ste nechceli takže stále vyzeráte veľmi decentne a sofistikovane. 

Svadobné šaty s hlbokým výstrihom Ines Di Santo 2016
Svadobné šaty s hlbokým výstrihom Ines Di Santo 2016 (zdroj: http://goo.gl/CLJCSJ)

Viacradové sukne

Bohato riasené sukne nie sú žiadnou novinkou, v pre sezónu 2016 však dostali novú podobu. Vrstvy v niekoľkých radoch nájdete nielen pri šatách s bohatou sukňou, ale aj pri jednoduchších strihoch ako je rovný strih, či morská panna. Tieto vrstvy dodajú aj jednoduchým šatám nádych výnimočnosti a príjemne ich osviežia.

Svadobné šaty s vrstvenou sukňou Oscar de la Renta 2016
Svadobné šaty s vrstvenou sukňou Oscar de la Renta 2016 (zdroj: http://goo.gl/CLJCSJ)

Kvetinové vzory

Kvety sú, boli, aj budú vždy súčasťou svadby, tento krát ich však môžete nájsť aj na šatách. Či už sú to kvetinové vzory na čipkovaných šatách, alebo rôzne netradičné kvetinové doplnky, budúcu sezónu budú svadobné šaty skrátka kvitnúť.

Svadobné šaty s kvetinovým vzorom Monique Lhuillier 2016
Svadobné šaty s kvetinovým vzorom Monique Lhuillier 2016 (zdroj: http://goo.gl/Fw1Myw)

Vrstva navyše

Nielen pri sukniach, ale celkovo v svadobnej móde bude vrstva navyše veľkým plus. Či už je to závoj, plášť, vlečka, alebo vrstva navyše na sukni. Možností je mnoho a ak túžite po naozaj modernej svadbe, určite zvážte aj túto možnosť.

Svadobné šaty s vrsvenou sukňou Monique Lhuillier 2016
Svadobné šaty s vrsvenou sukňou Monique Lhuillier 2016 (zdroj: http://goo.gl/CLJCSJ)

Strapce

Strapce a svadobné šaty nie sú práve vyhľadávanou kombináciou, no na prehliadkových mólach sa objavilo aj toto spojenie. Pre všetky odvážne nevestičky, ktoré túžia po naozaj netradičnej svadbe, prinášajú návrhári na rok 2016 svadobné šaty so strapcami.

Svadobné šaty so strapcami Francesca Miranda 2016
Svadobné šaty so strapcami Francesca Miranda 2016 (zdroj: http://goo.gl/Fw1Myw)

Odtiene modrej

Farebné svadobné šaty nie sú síce pravidlom, ale už nie sú ani také netradičné. Maslová sa stala novou bielou a bledučko ružová novou maslovou. Sezóna 2016 však prináša nový farebný trend, ktorým sú odtiene modrej, alebo ak chcete modrá sa stáva novou bledučko ružovou.

Svadobné šaty s modrými kvetmi David's bridal 2016
Svadobné šaty s modrými kvetmi David's bridal 2016 (zdroj: http://goo.gl/Fw1Myw)

Dúfam, že vás tento článok aspoň trochu inšpiroval a budem Vám držať palce pri výbere tých pravých svadobných šiat. :)

Skryť Zatvoriť reklamu