Typy svadobných kytíc podľa tvaru

Písmo: A- | A+

Existuje množstvo možností, ako naaranžovať svadobnú kyticu a konečný tvar, druhy a počet kvetov závisí vždy len od vášho vkusu a preferencií. Ak však vôbec neviete, akú kyticu by ste chceli, pozrite si tento prehľad.

Typy svadobných kytíc podľa tvaru
Typy svadobných kytíc podľa tvaru 

Okrúhla

Okrúhla kytica je asi najbežnejšou svadobnou kyticou. Je to veľmi elegantná, tradičná kytica, ktorá sa dá použiť v kombinácií so všetkými typmi šiat a svadobných štýlov. Kytica sa dá prispôsobiť rôznym štýlov, môže byť uviazaná pevnejšie pre formálnejšie nevesty, alebo voľnejšie pre dámy, ktoré túžia po svadbe v uvoľnenejšom štýle. Do kytice sa dajú použiť akékoľvek druhy kvetov a zelene a preto sa dá jednoducho prispôsobiť pre rôzne typy svadieb. Medzi kvety okrúhlych kytíc sa často vkladajú aj rôzne osobné predmety ako napríklad brošne.

Okrúhla svadobná kytica
Okrúhla svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/PXnnhG)
Okrúhla svadobná kytica
Okrúhla svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/AzNrn3)
Okrúhla svadobná kytica
Okrúhla svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/Xzvt28)

Strapatá

Strapaté kytice sú v posledných rokoch u neviest veľmi populárne. Zvyčajne obsahujú väčšie množstvo zelene ako iné typy kytíc a preto sa dajú naaranžovať tak, že pôsobia naozaj honosne. Stonky kvetov a zelene sú dlhšie ako pri okrúhlej kytici a sú usporiadané tak, aby vytvárali strapatý dojem. Tento typ kytice je vhodný nielen pre nevesty, ale v menšom prevedení aj pre družičky. Využívajú sa najmä na svadby v prírodnom, či rustikálnom štýle, ale samozrejme, dajú sa prispôsobiť aj iným štýlom. 

Strapatá svadobná kytica
Strapatá svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/3TuabZ)
Strapatá svadobná kytica
Strapatá svadobná kytica (zdroj: https://goo.gl/oWr6gx)
Strapatá svadobná kytica
Strapatá svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/lIFMt3)

Podlhovastá

Tento typ kytice sa vyznačuje veľmi dlhými stonkami kvetov a zelene. Môže byť zostavená veľmi decentne a jednoducho alebo bohato, podľa predstavy nevesty. Takúto kyticu nevesta nesie položenú na oboch rukách. Vhodnými kvetmi do tohto typu kytice sú kaly, gladioly, orchidei, ruže s dlhou stonkou, či stračka (delphinium). Podlhovasté kytice sú výbornou alternatívou pre moderné svadby.

Podlhovastá svadobná kytica
Podlhovastá svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/2KbRSr)
Podlhovastá svadobná kytica
Podlhovastá svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/bLUDRg)
Podlhovastá svadobná kytica
Podlhovastá svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/j75Ctc)

Kaskádová

Kaskádové kytice sú veľmi elegantné a sofistikované. Keď nevesta nesie túto kyticu vyzerá to ako by jej kvety stekali po rukách. Na vrchu je zaoblená a postupne sa zužuje do špicu na konci. Na vytvorenie takejto kytice sa dajú použiť takmer všetky druhy kvetov. Ak sa kytica urobí správne vyzerá naozaj luxusne. Je vhodná najmä pre nevesty, ktoré túžia po elegantnej svadbe s nádychom luxusu a bohatou kvetinovou výzdobou. 

Kaskádová svadobná kytica
Kaskádová svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/FMwybU)
Kaskádová svadobná kytica
Kaskádová svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/vLpTE2)
Kaskádová svadobná kytica
Kaskádová svadobná kytica (zdroj: http://goo.gl/vLpTE2)

Guľa

Guľové kytice sú netradičnou a zaujímavou alternatívou pre nevesty, ktoré sa chcú odlíšiť. Ide vlastne o kvetinovú guľu visiacu na ozdobnej stužke, ktorú môže nevesta niesť prevesenú cez zápästie alebo držať v ruke ako kabelku. Tieto kytice sú výborným spôsobom ako predviesť jednoduché alebo lacnejšie kvietky a dodať im nádych jedinečnosti. Do guľatých kytíc sa používajú takmer všetky kvety, musia však byť podobnej veľkosti a štýlu. Takéto kytice môžete tiež použiť aj ako svadobnú výzdobu, napríklad ich uložiť do ozdobných mís, či martini váz na stoly alebo zavesiť na stoličky.

Svadobná kytica guľa
Svadobná kytica guľa (zdroj: http://goo.gl/lvN7lX)
Svadobná kytica guľa
Svadobná kytica guľa (zdroj: http://goo.gl/jLPCRM)
Svadobná kytica guľa
Svadobná kytica guľa (zdroj: http://goo.gl/QC4HL7)

Malá kytička

Malé kytičky sa jednoducho dajú niesť aj v jednej ruke a sú vhodné pre nevesty, ktoré majú rady jednoduchosť. Dá sa do nich použiť široká škála kvetov a zelene. Často bývajú veľmi pestré a dajú sa naaranžovať veľmi zaujímavo, lebo môžete pracovať aj s menšími druhmi kvetov, ktoré sa zvyčajne do kytíc nepoužívajú. Môžu byť uviazané do rôznych tvarov, podľa želania nevesty..

Malá svadobná kytička
Malá svadobná kytička (zdroj: http://goo.gl/TnDJn7)
Malá svadobná kytička
Malá svadobná kytička (zdroj: http://goo.gl/v1gLnP)
Malá svadobná kytička
Malá svadobná kytička (zdroj: http://goo.gl/HQRy9c )

Dúfam, že vám tento stručný prehľad pomôže sa aspoň trochu zorientovať medzi možnosťami, ktoré máte pri výbere svadobnej kytice. J Ak by ste však potrebovali pomôcť s výberom kvetín na svadbu, pokojne sa na nás obráťte. Sme tu pre vás. Napíšte nám na http://svadbypodlaely.sk/kontakt/.

Skryť Zatvoriť reklamu