Neomylnosť pápeža

Písmo: A- | A+

Keď som toľkokrát čítala očierňovanie Bezáka, naivne som verila, že keby sa ukázala pravda a bol by rehabilitovaný, tak by to títo veriaci aspoň uznali.

Stále sa oháňali pápežom - pápež musí vedieť, papež je neomylný, rozhodnutia pápeža sa nespochybňujú... Bola to naprostá poddajnosť k rozhodnutiam pápeža, čo ma neprekvapovalo od tých, čo razili myšlienku naprostej poslušnosti k hierarchii. Bola to ich demagogická konzistentnosť, ale aspoň konzistentnosť - Uvažujem ako demagóg, papež sa nemôže mýliť. Pochopiteľné u demagóga, ktorý nič iné nepripúšťa a preto budeme na Bezákovi hľadať chyby, za čo všetko si to zaslúžil. Ospravedlňovala ich viera v myšlienku neomylnosti pápeža.

A od tejto chvíle je to už zjavné a demaskované zlo, keď tí istí už zrazu nerešpektujú morálnu rehabilitáciu Bezáka pápežom a očierňujú a spochybňujú Bezáka naďalej. Už nerešpektujú ani vlastnú demagogickú myšlienku o jeho neomylnosti, lebo pápež podľa nich všetko nevie? A predtým vedel?

Ešte aj náboženský demagóg môže byť čestný človek a konzistentne sa držať stanoviska o neomylnosti pápeža.

Zrazu kto vie, kde je pravda a či vieme všetko? A zrazu pápež niečo nevie, čo predtým všetko určite vedel a o tom sa nešpekuluje? Lebo prejavom pokory je rešpektovanie jeho rozhodnutí?

A kde je teraz tá pokora o rešpektovaní u tých veriacich? Čo pápež nevie o Bezákovom egu, o tom s kým sa stýka kardinál Vlk, keď sa s ním stýka aj pápež a zrazu aj keby ho prijímal pápež, tak my nie?

No kde je tá tri roky zdôrazňovaná pokora k rozhodnutiam a neomylnosti pápeža o ktorej sa nediskutuje a rešpektuje?

Už teraz nemusí vedieť všetko a už môže byť aj omylný aj klamaný?

Predtým tak bolo, že cez pápeža to rohodol sám Ježiš Kristus, lebo určite vedel všetko, čo my nevieme. A teraz buďte len konzistentní a sami teraz preukážte tú pokoru, že o tom sa nešpekuluje, ako sa teraz a cez pápeža sám Ježiš Kristus rozhodol, pretože všetko o Bezákovi vie a lepšie pozná jeho ego ako vy. 

Možno to práve bola skúška farizejov, čo budú robiť, čo konzistentne tvrdiť alebo ako prejavia svoju vlastnú pokoru pri vyjavení pravdy o Bezákovi cez pápeža, keď sa tým bude pápež zaoberať už osobne.

A čo sa ukázalo?

Nekonzistentnosť mnohých veriacich v tej myšlienke, ktorú asi potom používali len učelovo, keď jej zrazu neveria a ich vlastná nepokora voči rozhodnutiam pápeža.

Malo to zmysel, keď to môžme teraz už očividne vidieť, či im naozaj šlo o tú myšlienku alebo čokoľvek sa hodí nekonzistentným farizejom.

Podľa toho ich aj spoznáte. Ich sa už pokora týkať nemusí a pritom len tak malá - len priznať si omyl. No, čo to je oproti tomu, čo zažil Bezák? Priznať si len - Mýlil som sa, pokým sa tým pápež viac nezaoberal. 

Od tejto chvíle už môžme sledovať nepokoru mnohých veriacich, ako jej sami nie su schopní voči rozhodnutiam pápeža. Ich ešte aj malicherná nepokora v priamom prenose!

Dobre s nimi Ježiš Kristus cez tú kauzu vypiekol. Dobrý nápad, nechať ich tri roky diskutovať o nedostatočnej pokore Bezáka, ktorej potom ani z desatiny, ani teoretickej nebudu schopní.

Obrázok blogu

 

Pápež nemá vždy dostatočné informácie, tvrdí bývalý tajomník Jána Pavla II.

http://www.svetkrestanstva.sk/2014/07/papez-nema-vzdy-dostatocne-informacie.html

"Celé mesiace na neho do Vatikánu chodili očierňujúce správy, ktoré ho označovali za komunistu, ba priam za rozvracača, prekrúcali to, čo robil, jeho snahy zamerané na dobro chudobných, jeho odvážne odsúdenie režimu a eskadróny smrti, ktoré boli zodpovedné za hrozné zločiny. A za týmito správami stáli takmer všetci salvádorskí biskupi a do istej miery aj vtedajší nuncius“

/kauza Romero/

"Keď sa s ním Svätý Otec stretol, nevedel nič, absolútne nič. Pre neho to ešte stále bol zakladateľ veľkého rehoľného spoločenstva, nič iné. Nikto mu nič nepovedal. Ani o tom, čo sa pošuškávalo, bráni súčasný krakovský arcibiskup postoj Jána Pavla II. Žiaľ, sú to dôsledky štruktúry, ktorá je ešte stále nesmierne byrokratická."

/kauza Kristovi legionári/


Kardinál Vlk tiež upozornil, že nevie o existencii dekrétu, ktorým by pápež Benedikt XVI. odvolal arcibiskupa Bezáka. Striktne právna stránka veci je teda veľmi nejasná.
Na základe kauzy arcibiskupa Bezáka podľa kardinála Vlka došlo aj k upresneniu podmienok odvolávania biskupov.

Norma kánonického práva nebola v prípade Bezáka rešpektovaná a dodržaná.

http://www.svetkrestanstva.sk/2015/04/kardinal-vlk-papez-moralne.html

Miloslav Vlk - Kauza arcibiskupa Bezaka V souvislostech

video - rozhovor s kardinálom M.Vlkom:

https://www.youtube.com/watch?v=dr3dsoi_J4o&feature=youtu.be

http://www.topky.sk/cl/10/1337831/Zneuzil-Sokol-dar-z-USA--Dcera-americkych-Slovakov-tvrdi--ze-je-to-podvod-

Skryť Zatvoriť reklamu