Mimoriadna ohľaduplnosť policajtov

Môžte mi vysvetliť, ako je možné, že na výtržnostiach s prerušením pretekov boli tí istí muži, ako na proteste v Česku a kľudne stojaci pri policajtoch ako civilisti kamaráti alebo zatknutí?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Všimnite si zvlášť toho v kraťasoch, čo si len tak stojí pri zatýkaní v Česku pri výtržnostiach ako nejaký spolupracovník. Presne ten istý je aj na fotkách z výtržníkov v Bratislave a policajti zatýkajú tých istých, pričom sa k nim aj na videu z Česka, aj na videu od divákov z Bratislavy, spravajú priateľsky - policajt ho necháva telefonovať z mobilu a až keď dotelefonuje, až potom ho naloží do policajného auta /video z Česka/ alebo policajt mu drží pri uchu mobil, keďže má spútané ruky /z Bratislavy/.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaujímali by ma argumenty, ako to vysvetlíte.

Toto som napísala včera v noci po pozretí videa, ktoré obsahuje video zo zatýkania po výtržnostiach v Česku a video zo zatýkania po výtržnostiach v Bratislave.

Chcela som sa dnes na to spýtať čitateľov, že ako by to vysvetlili. No pokým som prišla z práce, to video na ktoré linkovali niekoľkí diskutujúci na SME, už bolo zrušené. A to som ho chcela priložiť, že ako to vysvetlíte.

Dnes som našla už len túto fotku z odmeňovania policajtov za pomoc.

Vyzerá to tak, že niektorí policajti majú učesy ako výtržnící, ktorí narušili preteky. A navyše práve takého za pomoc odmenili.

SkryťVypnúť reklamu

http://medzicas.sk/vyprovokovanie-nepokojov-malo-ciel-obmedzit-slobody/

Obrázok blogu

Už sa vás nemôžem spýtať, čo si myslite o tom videu, keďže behom jedného dňa sa aj objavilo aj zmizlo. Predpokladám, že sa ešte niekde objaví, lebo načo by si dal s tým porovnávaním včera autor námahu, keby ho chcel dnes zmazať?

Aj tak mi môžte napísať, ako by ste toľkú ohľaduplnosť a práve k tým istým mužom výtržníkom vysvetlili?

Z podrobného a vecného článku k imigrantom. Konečne sa niekto zaoberá reálnymi faktami a nielen filozofovaním o súcite a sebectve:

"Samozrejme, že sa dá preukázať, že ide o osobu nepochádzajúcu zo Sýrie, existujú na to postupy, ale toto si vyžaduje naozaj zložité a dlhé dokazovanie. A takéto dokazovanie nikto nevykoná v nejakom predvýbere. A čo sa môže stať? Že na Slovensku, keď spravíme naozaj dôkladné azylové konanie, zistíme, že zo 700 osôb, ktoré nám sem Taliani poslali, máme 300 z iného štátu a nie zo Sýrie. Zdá sa Vám to sci-fi? Toto naozaj nie je sci-fi. Toto je realita, to číslo som samozrejme strelil, to percento môže byť iné, ale treba si uvedomiť, že jediné čo máme je osoba hovoriaca arabským jazykom a arabsky sa hovorí v 17 štátoch úradne a ešte v niekoľkých ďalších je to menšinový jazyk. Tak, keď sa chcem dostať do Európy, prečo si nepomôcť. Však ako Sýrčan dostanem minimálne doplnkovú ochranu a ako Alžírčan by som nemal takú šancu. Dobre, poviete si, však tých zvyšných pošleme naspäť. Zabudnime! Platí Dublinské nariadenie a osoba, za ktorú raz prevezmeme zodpovednosť si musíme doriešiť sami. Nikto v EÚ ju už od nás neprijme. Poviete si, tak tú osobu pošlime domov, napríklad do Alžírska. Zabudnime! Máme osobu, o ktorej síce vieme, že je z Alžírska, ale nevieme ako sa naozaj volá, kedy sa narodila, nevieme o nej nič. Nemá doklady. A Alžírsko neprijme osobu bez dokladov. Navyše v Alžírsku platí tiež sloboda pohybu a pokiaľ nejde o osobu, na ktorú vydali zatykač proste neprijmú. Ich odpoveď je, že o náhradné cestovné doklady si musí požiadať sama osoba. Tak čo s takouto osobou? No a tu sme v koncoch. Ako osoba „nevyhostiteľná“ u nás môže dostať tolerovaný pobyt a tak táto osoba, o ktorej nevieme totálne nič, ani jej pravé meno, u nás zostáva na večné veky. Teda až dovtedy, pokiaľ sa sama nerozhodne, že sa vráti domov. Zdá sa Vám to postavené na hlavu? Bohužiaľ, toto je realita!

SkryťVypnúť reklamu

Vedeli ste napríklad, že ešte pred dvomi rokmi bol v Somálsku hladomor, ktorý zabil 260 000 ľudí? A kde bola Európa? Kde bola solidarita? Nebola. Lebo sa to Európy netýkalo. Že teraz v táboroch umierajú ľudia bez pomoci. A kde je Európa? Nikde, lebo sa jej to netýka. Ale tisíce migrantov v Taliansku a Grécku sa jej týka. To máme každý deň v médiách, tých stretávame, keď ideme na dovolenku. Zrazu treba byť solidárni. Ale to je falošná solidarita. Tá problém nevyrieši. Zachránime pár tisíc bohatých mladých mužov, ale ďalšie tisíce nám umierajú v táboroch a to neriešime. To nie je solidarita s ľuďmi v núdzi. To je solidarita výlučne s Talianskom a Gréckom. A najmä Grécko si takúto solidaritu vôbec nezaslúži. Všetci dobre vieme prečo."

SkryťVypnúť reklamu

http://peterhalas.blog.sme.sk/c/383204/ako-je-to-s-tymi-uteceneckymi-kvotami.html

 

Mária Malinová

Mária Malinová

Bloger 
  • Počet článkov:  356
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám väčšinou menšinové názory. Zoznam autorových rubrík:  VzťahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu