Neinformovanosť o utečencoch

V minulom článku som kritizovala nedostatočnú informovanosť o našej pomoci utečencom. Naši občania nevedia, ako im budeme pomáhať, čo v prípadoch, ak dostanú azyl a nezamestnajú sa, ako bude takáto pomoc reálne vyzerať

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V minulom článku som kritizovala nedostatočnú informovanosť o našej pomoci utečencom. Naši občania nevedia, ako im budeme pomáhať, čo v prípadoch, ak dostanú azyl a nezamestnajú sa, ako bude takáto pomoc reálne vyzerať vzhľadom na výšku príspevkov v hmotnej núdzi, keby ich nezamestnanosť trvala roky.

To nie sú nepodstatné otázky vzhľadom na to, že v oblastiach, kde im chceme pomáhať, je vysoká nezamestnanosť aj našich občanov. Takže pýtať sa, ako to mieni naša vláda riešiť, je na mieste.

Pre mnohých je otázka pomoci utečencom stále na 1.mieste ich záujmu, keď denne chrlia množstvo článkov /DenníkN, SME/ odsudzujúcich neochotu našich občanov zaujímať sa o utečencov. Pritom, keď sa o podrobnosti pomoci utečencom zaujímajú, informovaní dostatočne nie su.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K informovanosti o utečencoch patria, či už slovné alebo reálne uskutočnené útoky voči cudzincom a zvlášť moslimom a taktiež útoky utečencov voči obyvateľom v mieste ich pobytu.

DenníkN však informuje výlučne o útoku na arabskú rodinu v Bratislave a neinformuje o útoku 100 utečencov v Debrecíne. Aj na SME táto správa zapadla a nie je možné pod ňou diskutovať.

Neviem si predstaviť, čo by sa písalo, keby toto urobili Slováci, že by vybehli ozbrojení palicami, fľašami aj nožmi a podpálili niekoľko smetných nádob.

Znamenalo by to, že celý národ Slovákov je agresívny a boli by toho plné noviny a DenníkN to mal ako hlavnú správu zavesenú mesiac.

SkryťVypnúť reklamu

Ale usudzovať na základe toho na agresivitu utečencov je rasizmus a preto to ani nezverejnia.

Ako majú potom ľudia veriť, že sú o pomoci utečencom dostatočne informovaní a aké problémy sa s nimi pritom riešia?

Prečo ich má potom pomoc utečencom zaujímať, keď o nej nedostávajú ŽIADNE informácie?

Ak máme byť znepokojení agresivitou všetkých Slovákov pre udalosti v Bratislave 22.júna - Demonštrácia proti kvótam na prijímanie imigrantov, musíme byť znepokojení aj agresivitou utečencov, ktorí boli ozbrojení aj nožmi a podpaľovali:

https://www.youtube.com/watch?v=9u3RtOdyF4c

https://www.youtube.com/watch?v=1LVGTC1aN7A

SkryťVypnúť reklamu

https://kuruc.info/r/2/145062/

http://www.aktuality.sk/clanok/278723/v-madarskom-meste-debrecin-zautocilo-takmer-sto-migrantov-na-auta/

http://www.sme.sk/c/7884919/k-islamistom-sa-udajne-pridali-studenti-mediciny-zo-sudanu.html

Pokiaľ som ten článok uverejnila, zistila som, že z yuotube boli odstránené videá dokumentujúce násilnosti utečencov v Debrecíne. Na tých videách bolo natočené podpaľovanie smetných nádob utečencami. Znamená to, že násilnosti utečencov budú v budúcnosti zatajované?

No stále je však možné pozrieť si ich na maďarskej stránke kuruc.info, ktorú uvádzam.

Mária Malinová

Mária Malinová

Bloger 
  • Počet článkov:  356
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám väčšinou menšinové názory. Zoznam autorových rubrík:  VzťahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu