Vždy sa oplatí hľadať!Aj pri kúpe letenky

Aj vy sa chystáte na zahraničnú pracovnú cestu, dovolenku alebo na výlet do zahraničia? Chcete ísť lietadlom, a pritom si nájsť letenku za najvýhodnejšiu cenu? Potom sa oplatí prečítať si tento článok a potom už len hľadať. Ponúkam Vám niekoľko skúseností, ktoré som našla práve prostredníctvom internetu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Pri kúpe letenky sa odporúča hľadať, hľadať a stále hľadať tú najlacnejšiu letenku. Počuli ste, že treba prejsť stránky predajcov na Slovensku, v zahraničí, prípadne samotné stránky dopravcov? Áno je to pravda. Je však veľmi tažké sa zorientovať, ktorý dopravca premáva práve na vašej linke, prípadne, ak existujú viacerené letecké spoločnosti porovnať ich ceny leteniek v jednom hľadaní a vybrať si lacnú letenku. Väčšina predajcov, ktorí ponúkajú predaj leteniek je napojených na rezervačné systémy Amadeus a Galileo, ktoré sú najviac využívané.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výhody centrálnych rezervačných systémov spočívajú najmä v tom, že jedným vyhľadaním môžete porovnať ceny leteniek všetkých klasických dopravcov, ktorí premávajú na danej linke. Systém vám ponúkne aj výhodné kombinácie letov, ak do destinácie neexistuje priamy let. Systém lety automaticky ocení a zobrazí podľa vašich preferencií. Štandartne systémy zobrazujú ponuku od najlacnejšej po najdrahšiu, alebo podľa dĺžky letov. Ďalšia výhoda centrálneho rezervačného systému ako je Amadeus, alebo Galileo je môžnosť si letenku nezáväzne rezervovať na určitú dobu. Počas tejto doby máte možnosť sa rozmyslieť, či danú letenku si chcete zakúpiť, alebo nie. Takúto nezáväznú rezerváciu väčšinou nieje možné urobiť na samotnej stránke dopravcu a letenky je potrebné hneď vyplatiť kreditnou kartou. Po platbe sa letenka už nedá prevažne zrušiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Tak ako majú systémy výhody, tak majú aj svoje nevýhody. Centrálne rezervačné systémy neponúkajú lety nízkonákladových spoločností ako je napríklad Ryanair. Práve letecká spoločnosť Ryanair je najväčším prepravcom aj na samotnom Slovensku a lieta do zaujímavých destinácii akými sú Londýn, Dublin či Birmingham. Medzi veľmi obľúbené letoviská patria aj Liverpool známy najmä tým, že tu vznikla Britská skupina Beatles, prístavné španielske mesto Alicante, talianske Miláno, či francúzsky Paríž a veľa ďalších. Do týchto destinácií ponúka priame lety z Bratislavy, kde klasický dopravca vám takýto let nevie ponúknuť. Navyše letenky sú cenovo výhodné a častokrát je možné kúpiť spiatočnú letenku napríklad do Štockholmu za 26 eur, ak cestujete len s príručnou batožinou.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako teda nájsť v jednom hľadaní lacné letenky klasických leteckých spoločností a nízkonákladovej spoločnosti ako je napríklad Ryanair? Skúste si zadať vyhľadávanie do niektorého rezervačného systému a systém klasických dopravcov a nízkonákladového dopravcu Ryanair v jednom hľadaní. Systém vám ponúkne tie isté lacné letenky do všetkých destinácií ako sú ponúkané na samotnej stránke Ryanair. Následne celá rezervácia prebieha v slovenskom jazyku a na výber sú široké možnosti platby za letenku. Plne automatizovaný systém vám po úspešne odoslanej platbe letenku automatický vystaví. Po tomto kroku už nieje možné letenku stornovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri vašom ďalšom hľadaní letenky skúste navštíviť aj iné systémy, kde určite nájdete tú správnu letenku.

Katarína Malovcová

Katarína Malovcová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obycajna zena ktora rada cita knihy rozneho zanru a momentalne vyplna volny cas pisanim blogu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu