Nebezpečný bodavý hmyz, sršeň

Vedeli ste ktorý druh sršňa vás neprestane prenasledovať až kým vás nedoženie? Viete čím je osa ( obyčajná ) prospešná pre našu prírodu? klik vide tu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

 Vzhľadom na horúčavy, ktoré vládli na našom území sa aj z tých menej agresívnych druhov bodavého hmyzu stal nebezpeční hmyz. Najmä pre starších ľudí, chorých alebo pre alergikov u ktorých môžu spôsobiť aj smrť. Toto riziko stúpa s tropickým počasím aj u zdravých ľudí, kedy sú dehydrovaní a celkovo majú kvôli veľkému teplu oslabenú imunitu.

Nebezpečný Sršeň ázijský, osy a včely klik video tu

Ako dobre vieme, včela po bodnutí sama umiera, dôvodom je, že jej žihadlo nám zostáva zabodnuté v rane aj s jej vnútornosťami. Podstatné na tom je, že tieto vnútornosti ďalej pumpujú jed cez žahadlo do nášho tela, takže je namieste žihadlo čo najskôr vybrať. Včela medonosná nebýva agresívna a skôr si hľadí svojho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

 Čo sa týka ôs sú oveľa agresívnejšie ako včely medonosné, okrem toho s veľkou obľubou sadajú a požierajú sladké ovocie a prakticky vám vojdú priamo do taniera, čo môže byť veľa nebezpečné, keď jete ovocie vonku. Môže sa vám stať že si odhriznete sústo napr. z broskyne rovno aj s osou a nemusí to dopadnúť dobre. Pekné je že likvidujú tiež rôznzch škodcov napr. vošky a tiež opeľujú kvety.

Sršeň Azijský
Sršeň Azijský 

 Sršeň ázijský (Vespa velutina) pochádza z juhovýchodnej Ázie a patrí medzi dravé a útočné sršne. Tento druh sršňa bol nechtiac zavlečený v roku 2004 do Francúzska v júli medzi bonsajmi od tých čias sa podľa včelárov UNAF jeho výskyt posúva každoročne o 100 km. Je považovaný za votrelca pretože likviduje všetky druhy hmyzu a plieni celé včelie úle. U iných druhov sršňov platí, že keď ich podráždite budú vás prenasledovať tak 20 metrov a potom to vzdajú a vrátia sa do úľa. Sršeň ázijský vás ale bude prenasledovať až kým vás nedoženie. klik vide tu.

SkryťVypnúť reklamu

(A prosím vás keď vám video pomôže alebo poteší, kliknite mi na tú reklamu na youtube čo beží dolu. Ďakujem )

všetky zaujímavé články ako vytvoriť vlastnú internetovú stránku zadarmo, ako vyfotiť to čo sa vám prave zobrazuje na monitore tým istým počítačom alebo najnebezpečnejšie zvieratá na svete a ako vyčisti striebro doma lacno klik tu

Marcel Gábor

Marcel Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Radšej tvor, ako Netvor ! Všetko čo potrebujete Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu