Poďme sa holiť do sprchy!

Nedávno som videl v obchode sprchový gél. Zaujímavé na ňom bolo, že okrem tela bol aj na vlasy a čo nie je bežné, aj na holenie. Rozhodol som sa, že to vyskúšam a tu sú moje skúsenosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (72)

Viem, že aj naši otcovia a dedovia sa holili štetkou a mydlom, ale aj tak mi pripadalo bizarné keď som si prvý krát vytlačil trochu "sprchového" gélu z tuby a rozotrel po tvári. Musím však povedať, že následné holenie bolo naozaj v pohode. A to až tak, že som si to odvtedy ešte niekoľkokrát zopakoval. Keď som potom opäť použil penu na holenie, pripadalo mi to, akoby som sa holil na sucho a aj strojček sa citeľne horšie vyplachoval po jednotlivých ťahoch. Na druhej strane zvyšky peny som potom z tváre veľmi rýchlo zmyl, kým "sprchoholiaci" gél schádzal podstatne pomalšie a ani potom som nemal pocit, že by som ho úplne spláchol. Nebol to ale nepríjemný pocit, skôr mi to pripadalo, akoby mal v sebe nejaké zvlhčujúce prísady.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak by som to mal teda zhodnotiť, holenie s týmto gélom môžem len odporúčať. Nad penou na holenie jednoznačne víťazí.

Škoda len, že aj keď je to 3 v 1, pre mňa by to bolo len 2 v 1, lebo na vlasy používam šampón a to nemám v pláne meniť. Pre mužov, ktorí s tým nemajú problém by to ale mohla byť cesta k zjednodušeniu a minimalizovaniu počtu túb v kúpeľni.

Čo si ale neviem dosť dobre predstaviť, je holenie pri sprchovaní, na ktoré nabáda výrobca na obale. Nepoznám nikoho, kto by mal priamo pri sprche aj zrkadlo a ja osobne by som sa bez zrkadla neoholil (možno som ojedinelý exemplár:)). Preto by som kombináciu sprchovanie/holenie očakával skôr u výrobkov pre dámy, ktoré sa v sprche holia a to také partie, u ktorých zrkadlo nepotrebujú.

V každom prípade po 3 v 1 som pripravený vyskúšať 4 v 1. Som zvedavý, kto príde s kombináciou vlasy, telo, holenie, zuby:)).

Peter Marci

Peter Marci

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Absolvent pracovného pobytu Vo Veľkej Británii, snažiaci sa pomôcť ľuďom, ktorí to chcú skúsiť tiež. Zoznam autorových rubrík:  AnglickoFinancieSrandičkyPráca v zahraničíHudbaZ uliceSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu