Slovák pozná iba jednu vôňu

Písmo: A- | A+

Nedeľu som strávil úžasne. Za oknami zlato rozlievajúce Slnko a všetky smeti zahalené žiarivo bielym snehom. Veru, bolo by smutné zostať doma a tak som sa vyšiel poprechádzať do žilinského lesoparku v prítomnosti dvoch príjemných dám, ktoré neodolali a podľahli čaru fotoaparátov a urobili krásne zábery z tejto scenérie. Večer som tak, ako každý človek, chcel vypustiť myšlienky z hlavy a oddýchnuť si pri pár zaujímavých článkoch.

Prvé kliknutie patrilo SMEblogu a pri tom aj zostalo. Nedá mi nezamyslieť sa nad tým, čo sa tu deje. V nádeji na oddych som hľadal v „úžasnom“ SME výbere zaujímavé články, no pri pätnástej strane som to vzdal. Zistil som, že ľudia nevedia písať o ničom inom ako o referende. Stávajú sa ovcami v stáde. Nik nevie písať niečo originálne, každý len opakuje tie isté názory, ba niektorí z toho urobili seriál na pokračovanie. Nechápem tomuto politickému poblázneniu. Kauza komunálne voľby, kauza CT, referendum .. Nevravím, že ľudia nemajú vyjadriť svoj názor, no nechápem tomu, na čo ho vyjadrujú, keď bol už pred nimi vyjadrený najmenej 100x. Buď blogy druhých nečítajú alebo bažia po rovnako veľkej popularite, však na názov, kde sa nachádza slovíčko „referendum“ klikne každý.

 Ako som sa tak brodil týmto odpadom, tak som zistil druhú a celkom zaujímavú vec. Podľa mňa na Slovensku máme najviac amatérskych politológov na celom svete. Každý vie o politike všetko, každý vie ako vznikla kauza, ako prebehla, čo sa za ňou schováva, ba pomaly niektorí o nej vedeli prv ako sa stala.. Čudujem sa potom prečo náš štát vyzerá tak úboho, keď tu máme toľko odborníkov na každú jednu problematiku, čo sa politiky týka. Jedna odpoveď by aj bola. Nie sú kreatívni .. Každý jeden sa chytá toho, čo je práve „IN“ a tak zbytočne zahlcujú miesto novými a novými článkami, no neustále o tom istom.

Samozrejme zo všetkých tých „originálnych“ článkov o referende som zistil ďalšiu vec. Ľudia s ničím nie sú spokojní a nič im nevonia.

Nevonia im politika, no aj tak každý o nej bude písať. Nevonia im referendum, no keď žiadne nebolo, tak to im nevoňalo tiež. Nevonia im 13ročná mamička, pretože jej matka nebola schopná sa s ňou porozprávať o sexualite a namiesto toho jej strčila ruženec a kríž do ruky, no nevonia im sexuálna výchova. Nevoňajú im reklamy na spodné prádlo, no každý z nich naťahuje pohlavný úd pred zakázanými stránkami. Nevoňajú im homosexuáli, no každý jeden z nich kliká na bulvárne novinky o Rochnyakovi, či o podozreniach, že všetci moderátori z TV Marikíza sú teplejší ako stredné pásmo. Nevoňajú im vulgarizmy, no pri pive im krčmový slang nevadí.

Nakoniec som prišiel na to, že slovákovi vonia vždy len jedna vec. Sračky vypustené z jeho vlastných úst.

Pekný deň. Marek

Skryť Zatvoriť reklamu