Konzervatívci za Fica

Prezidentské voľby budú veľmi dôležité. Konzervatívci sú však opäť slepí a chystajú sa podporiť Zlo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Medzi komentátormi Postoja sa dnes vedie diskusia, či má správny konzervatívec (katolík?) voliť Pellegriniho, ktorý je lepší ako Korčok, lebo Korčok "chce tento štát zrušiť" (križiak Krajniak) alebo má hodiť prázdny lístok (Leidenfrost).

Obe tieto možnosti sú viac-menej podporou Róberta Fica v jeho snahe nastoliť diktatúru. Niektoré zákony dokáže JUDr. Fico obísť aj bez svojho prezidenta. Napríklad sa mu pomocou sabotáže (konkrétnych jednotlivcov platených z našich daní) podarilo získať pre mladšieho Gašpara previerku a urobiť z neho agenta ŠtB (pardon SIS) a utajenou zmenou nejakého štatútu zbaviť prezidentky práva menovať riaditeľa SIS (pretože de iure nebude mať SIS žiadneho riaditeľa, ale de facto ním bude Gašpar). Ďalej sa mu môže napriek rozhodnutiu Ústavného Súdu o pozastavení časti jeho promafiánskeho balíčka dosiahnuť vstúpenie tohto zákona do platnosti a plošnú amnestiu pre zločincov a svojich zo zločinov stíhaných kumpánov. A prezident mu môže v jeho snahách dosť pomôcť alebo ich skomplikovať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V demolácii právneho štátu Ficovi aktívne slúži Peter Pellegrini. Porušuje ústavu tým, že bráni poslancom vystupovať v rozprave. Tváriac sa, že si ženy veľmi váži, obštrukciami chcel presadiť zníženie premlčacej doby pre znásilnenia a iné podobné trestné činy a ak sa Ficovi podarí trik so zbierkou zákonov, tak bude mať na tomto veľmi zlom zákone svoj leví podiel. Bez jeho aktivity a bez jeho poslancov by to neprešlo.

Podobne je to nominant Petra Pellegriniho Šutaj Eštók, ktorý znormalizoval políciu tak, že už tá už vie koho nesmie stíhať a naopak, ktorých vyšetrovateľov a svedkov má stíhať.

A v tejto situácii tu Krajniak pripodobní Korčoka k Hitlerovi (zaujímavé, že podobu Putina a Hitlera toľko konzervatívcov nevidí). Tvrdí že "Slovenskí kresťania a konzervatívci niečo zmysluplné urobili v dejinách vtedy, keď sa dokázali vzoprieť. Keď sa iba nepridali na jednu z dvoch aktuálnych strán sporu. Jukl a Krčméry sa nepridali ani k fašistom kvôli hrozbe komunizmu, ani ku komunistom kvôli hrozbe fašizmu.".

SkryťVypnúť reklamu

Na rozdiel od voľby Mečiar - Gašparovič, kde som v druhom kole nehlasoval, bolo druhé kolo prezidentských volieb vždy o priklonení sa na stranu Dobra alebo Zla. Gašparovič proti Radičovej, Fico proti Kiskovi alebo Ficova podržtaška Šefčovič proti Čaputovej boli vždy jasné voľby Zla.

Nie je to ako v parlamentných voľbách, kde je veľký výber aj medzi demokratickými politickými stranami, teda takými, ktoré nie sú postavené ako politické pobočky mafie alebo mocibažných sociopatov a ktorých členovia nechápu politiku ako spôsob uplatnenia moci alebo ochrany svojich často nezákonných záujmov, ale ako súťaž ideí a následnú prácu v parlamente alebo vláde ako službu občanom. Druhé kolo prezidentských volieb je (pri tak rozdelenej spoločnosti ako je naša) binárna voľba buď-alebo.

SkryťVypnúť reklamu

Keď sa na Slovensku odohral teroristický útok na gejbar, ktorého obeťou boli homosexuáli, predstavitelia katolíckej cirkvi nezabudli zdôrazniť, že obete boli hriešnici. Následné ohradenie sa voči tejto necitlivosti a neprimeranosti považujú konzervatívci ako brutálny útok na konzervatívcov (parafrázujem Daga Daniša). Ak by dotyčný terorista našiel kóšer reštauráciu a obete by boli Židia (ako plánoval), tak by katolíci asi nezabudli zdôrazniť, kto dal ukrižovať Ježiša Krista.

Táto neschopnosť odlíšiť podstatné od menej podstatného má často veľmi zlé následky. Ako mohla Radičová prehrať s takým Mečiarovským hajzlom ako bol Gašparovič? A čo urobil tento takmer člen Smeru vo svojom druhom volebnom období? Porušením ústavy zabránil nástupu prokurátora Čentéša a možno akej takej náprave a vyšetreniu zločinov. Miesto toho tu potom pôsobili Smerácki poskokovia a umožnili únos štátu. Toto bol dôsledok nepodporenia Radičovej.

SkryťVypnúť reklamu

Až sa naplnia prognózy a v druhom kole proti sebe pôjde Korčok a Pellegrini, drobné výhrady k svetonázoru (denominácii?) Korčoka nesmú prekryť brutálne výhrady voči členovi organizovaného zločinu (Smer), ktorý je dôvodne podozrivý z viacerých trestných činov, žije nad pomery, ale hlavne je absolútne podriadený Ficovi.

Ak konzervatívci považujú Fica (Pellegrini je len bábka v rukách Fica) za lepšieho ako Korčok, niet im pomoci. Ak konzervatívni voliči považujete Fica za nebezpečného a zlého človeka, nemôžete voliť Pellegriniho a musíte voliť Korčoka. Aj nevolenie alebo hodenie prázdneho lístku (nezmyselné gesto v druhom kole) môže v konečnom dôsledku viesť k výsledku, že prezidentom bude Pellegrini. Potom Ficovi už nebude stáť nič v ceste, aby navýšil počet sudcov Ústavného Súdu na 25 a zvolil 13 darebákov, ktorých mu Pellegrini do ÚS menuje. Hneď na to už môže robiť čo chce, lebo ústava ho nebude brzdiť.

Hrozba diktatúry Róberta Fica je reálna. Prezident Pellegrini by nástup diktatúry veľmi uľahčil. Nikto komu záleží na demokracii by nemal nad túto hrozbu nadraďovať nepodstatné veci (v ktorých prezident často ani nemá právomoci). Toto nie je falošná dilema, v druhom kole budú dvaja kandidáti a zvolenie jedného z nich bude mať pre našu krajinu fatálne dôsledky. Nechajte si prosím svoje ideologické vojny na voľby do Európskeho Parlamentu.

Marek Mačuha

Marek Mačuha

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  258
  •  | 
  • Páči sa:  3 243x

Som matematik a pracujem v IT. Zaujímam sa o politiku, spoločnosť, filozofiu. Rád riešim problémy, na vec viem priniesť iný pohľad. Chcem sa radšej mýliť a opraviť svoj názor ako pravdu za každú cenu mať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

216 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu