Ako sa bezdomovec Fero vyparádil

Písmo: A- | A+

Bezdomovca Fera pozná takmer celé mesto. Obvykle sa zdržiava na frekventovaných miestach a do plastového pohárika vyberá drobné. U ľudí je pomerne obľúbený a má už svojich pravidelných sponzorov.

Nedávno, keď udreli mrazy, Fero všetkých prekvapil. Objavil sa v meste v krásnom novom outfite. Zababušený do novučkého slovenského kožucha, na hlave nová baranica a v ruke diplomatický kufrík. 

Zdroj obrázku : http://fineartamerica.com/profiles/radovan-sensel.html  -   Homeless In Copenhagen
Zdroj obrázku : http://fineartamerica.com/profiles/radovan-sensel.html - Homeless In Copenhagen (zdroj: Radovan Šenšel)

A pretože Fero je človek komunikatívny, stojac pred veľkým nákupným strediskom rozprával okoloidúcim, ako ku tejto paráde prišiel.

Jedna staršia pani upratovala veci po nedávno zosnulom manželovi. Ľúto jej bolo veci vyhodiť a Fera od videnia poznala. Tak sa pri ňom raz zastavila.

Prihovorila sa mu a spýtala sa, či by sa neurazil, keby mu darovala nejaké oblečenie. Fero odpovedal, že sa veru neurazí a o pár dní mu pani priniesla plné tašky so zimnou výbavou. V jednej z tašiek bol aj tento poklad - krásny slovenský kožuch.

Pani Ferovi vysvetlila, že jej manžel bol človek veľmi šetrný – a luxusný kožuch si roky šetril, ako skvost šatníka. Oblečený ho mal vraj len pár krát. Keď zomrel, nikto z príbuzných ho už nechcel, pretože sa im zdal nemoderný. A tak sa kožuch dostal po rokoch konečne von zo skrine – rovno ku Ferovi. Baranicu a kufrík mu táto dobrá žena priložila ako bonus.

To, čo jednému v skrini zavadzalo, stalo sa pre iného pokladom.

Vyfešákovaný Fero ochotne rozpráva tento príbeh a od radosti ešte aj ukáže, akú dobrú značku to vlastne má na sebe oblečenú. Značku, ktorá je dodnes symbolom luxusu. Neváha, vyzlečie na chvíľku kožuch a ukazuje štítok na podšívke.

Pyšne, ako páv, sa nosí po meste a darovaný kožuch ho zohrieva počas mrazivých dní.

A to nielen na tele, ale aj na duši. 

Skryť Zatvoriť reklamu