Vianoce v októbri

Dnes som si vyšla s mamou do Teska. A čo nevidím? Čokoládových Mikulášov, anjelikov, čertov, ovečky v krásnych farebných stanióloch, či kravy Milky so santaklausovskými čapicami. Salónky, kolekcie, Arabesky...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

... a keď to všetko vidím, rozleje sa mi na ústach blažený úsmev, zavriem oči a predstavím si chuť všetkých týchto dobrôt... ako ich zvešiavam z rozžiareného stomčeka s ligotavými ozdobami, s ihličím popadaným na koberci a neopakovateľnou vôňou, rozbaľujem figúrku zo staniólu a...

HEJ!

Veď ešte nie sú Vianoce!!! Otvorím oči, z náhleho prebatia sa zo snenia a z nespočetného množstva jagavých ozdôb v obchodnom dome ma štípu oči a rozum mi vraví: "Neber si šťasie, vianočnú náladu, vôňu stromčeka a ani hlad na Štedrý deň! Ešte ťa len čaká a keď sa budeš na tieto krásy pozerať ešte dva mesiace, nebudú ti najkrajšie sviatky žiadnou vzácnosťou."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak už od októbra nechodím do veľkých obchodných domov.

Samozrejme, podnikatelia a marketingoví úradníci určite takýto zámer nemali. Vyvarujem sa obchodným centrám od októbra takmer každý rok, pretože si nenechám Vianoce vziať marketingovými ťahmi, deťmi kričiacimi na úbohých rodičov prosby o zasneženú kravu Milku na snowboarde, o čokoládové eurá v zlatých obaloch a v sieťkovom mešci alebo ukazujúcimi na regály prehýbajúce sa pod ťažobou čokoládových Mikulášov, anjelikov a čertov.

Nepozerám sa ani na ponuku pozadí a hier do mobilných telefónov, pretože sexy kočky v santaklausovských čapiciach a v červeno-bielych korzetoch mi lezú hore krkom.

SkryťVypnúť reklamu

Takisto nepozerám reklamy na mobilné siete a Coca-Colu, pretože ten vypasený dedo v červenom "ohoze" aj tak nepatrí k mojej kultúre, takže mi nepripomína nič príjemné.

Teším sa na Vianoce, pretože budem s mamou piecť koláčiky, zákusky, medovníky, obdarujem najbližších, či už úsmevom alebo inou pozornosťou a budem prijímať slasť Vianočnej pohody všetkými dúškami.

Ale nie v októbri, ani v novembri!!!

Ví viš ju e mery krisms...

Mária Bakošová

Mária Bakošová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám šestnásť, nemám rada kel, namyslených ľudí a predsudky, ľúbim moju rodinu, mojich priateľov, kvety, mačky a psy, špenát, ruže, knihy, Slnko, Zem, dažde a búrky... a energiu mi dodáva hudba. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáChlievikPostrehy v spoločnostiAhaZišlo mi na um...Válov

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu