
Gymnázium malo 16 až 18 tried a organizačne bola k nemu pričlenená aj jazyková (večerná) škola s celokrajskou pôsobnosťou a mala okolo 1600 poslucháčov. Štátne skúšky sa robili z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka.
Riaditeľom obidvoch škôl bol PhDr. Ladislav Kučera, CSc., zástupkyňami Mgr. Oľga Petróciová a RNDr. Jana Sušilová, obidve účinkovali na gymnáziu.

Riaditeľ PhDr. Ladislav Kučera, CSc., pri jednom zo svojich prejavov
Podľa úradného hodnotenia Ministerstva školstva v Bratislave bola práca riaditeľstva a profesorov tunajšieho gymnázia hodnotená ako najlepšia 3. či 4. stredná škola na Slovensku v počte prijatých maturantov školy na jednotlivé vysoké školy v ČSR a aj v zahraničí.
S prijatými žiakmi sa od prijímačiek až po maturity zaobchádzalo ľudsky, ohľadne a zo strany pedagógov školy sa im neubližovalo. Riaditeľstvo školy a triedni profesori odporučili na vysoké školy všetkých uchádzačov o vysokoškolské štúdium. Aj napriek tomu, že v tých dobách vládol socializmus, gymnazistom sa nikdy neprikazovalo, ako sa majú obliekať, pretože to bola ich súkromná vec.
Z tohto gymnázia sa posielali na bohoslovecké fakulty ročne aspoň traja maturanti, čo za socializmu tiež nebolo veľmi zvykom. Z nich je svetlým vzorom abiturient Cyril Vasiľ, gréckokatolícky biskup. Žiakom gymnázia bol aj jeho brat, kňaz. Obidvaja pochádzajú z rodiny otca gréckokatolíckeho farára z obce Čaj, okr. Košice - okolie. Maturant Ján Csatlos a jeho sestra sú z rodiny reformátskeho kňaza.

Riaditeľ PhDr. Ladislav Kučera, CSc., a jeho maturanti
Pedagógom Gymnázia v Košiciach na Kováčskej 28 sústavne išlo o zodpovedné rozširovanie a prehlbovanie vzdelania žiakov zo spoločenskovedných, prírodovedných, matematických predmetov, takže maturanti boli úspešní aj na vysokoškolskom štúdiu. Príkladom je maturant tohto gymnázia Vilko Donič, ktorý je univerzitný profesor, kandidát vied, vedúci katedry na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Ďalší a ďalšie...!
Vynikajúcu pedagogickú (výchova k ľudskosti, úctivosti a k pracovitosti) a didaktickú (vyučovaciu, vzdelávaciu) prácu odviedli všetci pedagógovia tohto gymnázia. Vynímali sa: RNDr. Bauernfeind v chémii; v matematike Ing., Mgr. Ivan, zást. RNDr. Sušilová, RNDr. Marková, Mgr. Ivanová, Mgr. Ivaňák, RNDr. Uličná, Mgr. Smolárik; v slovenskom jazyku a literatúre a vo výtvarnej výchove Mgr. Dankovčíková; v dejepise Mgr. Rusková a Mgr. Rudíková; v telesnej výchove Mgr. Bauernebl, Mgr. Gubelínyová a Mgr. Dulová; v anglickom jazyku Mgr. Karlovská; v nemeckom jazyku Mgr. Gajdošová a Mgr. Demová; vo francúzskom jazyku Mgr. Jugenburgová; v ruskom jazyku PaedDr. Medvecová; v slovenskom jazyku PhDr. Kováčová; v biológii Mgr. Bágeľová a Mgr. Gibová; vo fyzike Mgr. Dujavová, Mgr. Fečo, RNDr. Pariláková; v zemepise Mgr. Tvarožeková, Mgr. Babecová; v jazykovednom seminári PhDr. Kučera, Csc., vo výchovnom poradenstve Mgr. Čellárová a iní.

Turistický klub vedený profesorom Tejom

Na gymnáziu pôsobil folklórny súbor Drotárik

Na tradičnej zemiakovej brigáde

Na brannom cvičení
Výborné výsledky mali žiaci tohto gymnázia v študentských stredoškolských súťažiach a olympiádach, najmä v prírodovedných predmetoch; dievčenské basketbalové družstvo školy získalo prvé miesto v Európe medzi strednými školami v meste Den Helder, Holandsko. Mgr. Bauernebl, Mgr. Dulová, Mgr. Gubelínyová nacvičovali.

Úspešné basketbalistky

Chemická olympiáda

Pod vedením profesora Majerčáka študenti postúpili do celoštátneho kola Fest der deutschen Sprache, čo im zabezlečilo účasť na X. Festivale mládeže a študenstva v Berlíne
V škole pracoval 4-hlasový miešaný spevácky súbor spolu s estrádnym orchestrom. Nacvičoval ich a dirigoval riaditeľ PhDr. Kučera, CSc. Gymnazisti spievali a koncertovali pred rodičmi a priateľmi tohto gymnázia. V orchestri hrali aj študenti Konzervatória v Košiciach. Koncerty mali vysokú umeleckú úroveň: rodičmi a gymnazistami školy boli prijímané veľmi kladne.

Riaditeľ PhDr. Ladislav Kučera, CSc., pri preberaní pozorností od strednej školy v Krakowe - Nowa Huta

Školu často navštevovali mnohé známe osobnosti. Štvrtáčky počas rozhovoru s Vladimírom Mináčom