Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Zmena! Dnes mám zážitok absolútne čerstvý - z piatkového večera. Dostala som ako darček lístky do pražského divadla Ungelt na hru Šest tanečních hodin v šesti týdnech. I keď darček nie je ten správny výraz. Bola to viac-menej odplata za lístky na Bruce Springsteena. Koncert, na ktorý som sa moc tešila a lístky som kupovala pár mesiacov pred samotným dňom D. Ako to býva, keď sa na niečo veľmi tešíme, koncert som si musela nechať ujsť. Nedobrovoľne som teda spravila lístkami radosť niekomu inému a potom som počúvala chválospevy na úžasný koncert. To teda človeka poteší... Ale světe div se, dobro sa dobrom opláca, lístky lístkami a Bruce Springsteen Chantal Poullainovou a Pavlom Křížom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zvyknem sa niekedy podujatí zúčastňovať bez toho, aby som si o nich niečo prečítala. Hovorím tomu moment prekvapenia. Občas sa mi to vymstí, občas nie, ale takto sa mi to páči. Boli ste už niekedy v divadle Ungelt? Ja som tam bola prvýkrát a bola som viac ako prekvapená. Nádherné podzemné priestory v samom centre Prahy. Dole sa schádza kamenným schodišťom, ktoré vedie do divadelného klubu na malé občerstvenie (každú stoličku venovala známa osobnosť - ja som sedela na stoličke od pani Kubišovej), prípadne do šatne. Najprv som si vravela, aké mám senzačné lístky - do štvrtého radu! Nebudete veriť, ale štvrtý rad je v tomto divadle úplne posledný. Vážne! Je to najmenšie divadielko, aké som kedy navštívila.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celá hra sa odohráva v obývačke. Sedačka, stolík, koberec (ten hrá významnú úlohu - počas hry ho najmenej trikrát zrolujú a odrolujú), barový pult, barová stolička, lampa. Pani Chantal predstavuje staršiu dámu po sedemdesiatke. Ale mali by ste ju vidieť, ako sa svojej role zmocnila. Chvíľami som dokonca premýšľala, či nie je vážne chorá. Počas celého predstavenia, ktoré trvalo dve a pol hodiny (s prestávkou), sa jej trasú ruky chodí mierne predklonená, akoby ju už nohy nepočúvali. Fakt som neverila, že toto dokáže len hrať. Ale, našťastie, som sa mýlila. A to nebola jediná ukážka jej skvostného hereckého talentu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pavel Kříž ma milo prekvapil. Poznám ho len z televíznych seriálov, s ktorými sa v posledných rokoch pretrhlo vrece a podľa mňa ani jeden nestojí za to, aby pri ňom človek trávil voľný čas. Naživo a na scéne bol úžasný. Dokonca, a to som si v televízore naozaj nikdy nevšimla, má zvláštnu charizmu. Niečo, čím niektorí chlapi oplývajú. Nepovedali by ste, že sú pekní, ale napriek tomu majú v sebe niečo príťažlivé.

V každej scéne bola odohraná časť piesne a herecká dvojica odtancovala postupne šesť tancov - ako napovedá názov predstavenia. K niektorým sme dostali odborný výklad od Michaela (meno postavy). Na presun v čase, úpravu scény a prezlečenie hercov nám réžia pustila predelovú hudbu. No a keď sa herecký pár opäť divadelne pohádal a Lili (meno postavy) sa neherecky rozosmiala, neodolala som pokušeniu vyvolať v sále potlesk. Smiali sme sa všetci - herci i diváci. Bolo to moc milé. Mám rada, keď herci ostávajú aj na scéne ľuďmi, nielen postavami.

Skryť Vypnúť reklamu

Celé predstavenie bolo vtipné i dojímavé, s pár zamysleniami sa nad životom a jeho strasťami. Páčil sa mi aj výber kostýmov. Ak je niečo, čo by sa dalo skritizovať, bola by to jedine dĺžka predstavenia. Príliš krátke. A ako povedala moja kamarátka pri odchode z divadla: "Kľudne by som na to šla ešte raz."

A na záver si neodpustím pár perličiek z predstavenia: "Naše manželství je po jeho smrti mnohem lepší..." alebo "Láska je Ježíšek pro dospělé..."

Mariana Macková

Mariana Macková

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slovenka žijúca za hranicami, ktorej sa cnie za Slovenskom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu