Je dovolené!

2. kolo volieb do VÚC je za nami. Dovolili sme. Výsledok - jednoznačne chceme zmenu. Výsledky ma prekvapili - politický analytik by zo mňa nebol. Ale keď sa tak zamyslím nad analýzami druhého kola z pier pánov na takéto analýzy fundovaných (študovaných i neštudovaných), ani oni to dobre neodhadli - a to sú za to platení. (Neviem prečo mi to asociuje predpovede počasia pána doktora Iľka.)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obyvatelia BBSK si zvolili svojho nového predsedu "župy" - urobili tak absolútne regulárne. Zvolili si extrémizmus? Zvolili sme si extrémizmus?
Som občanom BBSK, a teda Kotleba je aj mojím "županom". (Minimálne) Štyri roky to tak bude. Čo bude potom, dnes nikto netuší.
Otvorene odsudzujem neznášanlivosť, antihumánnosť, šovinizmus, ľudský egocentrizmus, agresiu v akejkoľvek podobe, aroganciu, nerešpektovanie základných ľudských práv... ale aj nedodržiavanie morálnych princípov, obchádzanie zákonov - ich prekrúcanie, zneužívanie systému, vykorisťovanie biednych, utláčanie slušných a neprispôsobivosť, ktorá kole oči tým, ktorí sa prispôsobiť vedia alebo musia (a vynakladajú na to veľké úsilie).
V niektorých názoroch sa dokážem s pánom Kotlebom zhodnúť (budem za to odsúdený jeho odporcami), v niektorých sa asi nikdy nezhodneme (to sa zas nebude páčiť jeho stúpencom). Ale podobne som na tom s mnohými politickými reprezentantmi.
Kotleba dostal šancu. (Tak, ako som to kdesi čítal: Ak ľudia zistia, že ich zavádzal - že sľuboval nesplniteľné, že im nepomôže v tom, čo od neho očakávali, druhú šancu už nedostane. Takých politikov je ako maku a ničím by sa teda od nich nelíšil. A to by skončila jeho skutočná politická "kariéra" skôr, ako začala.) Keďže v regionálnom parlamente nemá za sebou vlastných poslancov, jeho pôsobenie nebude jednoduché. Ale ukázať svoje správne mienenie môže. Ak ho nepreukáže, o štyri roky dostane vysvedčenie.
Určite bude mimo rôznych možností. Ak stranícky župan dokáže u vlády, ale aj u zahraničných investorov pre kraj vybojovať viac ako nestranícky, hospodárska situácia v kraji sa môže ešte zhoršiť. Ak má ale opodstanenie jeho názor, že náš kraj dokáže byť z dobre nasmerovaných podielových daní sebestačnejší, máme šancu. Tu sa ukáže, či si to všetko dokázal ekonomicky prepočítať (v ostatnom čase rozšíril svoje odborné vzdelanie aj o titul inžiniera ekonómie).

Na záver by som rád vyslovil jednu premisu: Ak vyznanie "Za Boha a národ!" nie je len póza a všetci stúpenci pána Kotlebu sú skutočne veriaci kresťania... ak on skutočne považuje za svoj politický vzor veľadôstojného Andreja Hlinku, nemáme sa čoho báť. Základom kresťanstva je MILOVAŤ SVOJHO BLÍŽNEHO AKO SEBA SAMÉHO a REŠPEKTOVAŤ BOŽIE PRIKÁZANIA.
Alebo KLAME... a stratí svoju česť... a splynie so stádom našich "reprezentantov"... Ale to mu neprajem.
(Nacisti skutočnými kresťanmi určite neboli! A toho si je vedomý aj pán Kotleba.)
Marián Mackovič

Marián Mackovič

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som stredoškolský učiteľ, národne cítiaci kresťan, cholerický sangvinik s občasnými melancholickými chvíľkami, ktorý verí v neustály boj medzi dobrom a zlom o dušu človeka a ktorý s dávkou optimizmu dúfa, že spoločným úsilím to tu dokážeme urobiť o čosi znesiteľnejším a že stáť na strane dobra a pravdy je cennejšie ako čokoľvek iné. Verím, že v cieli púte mojím životom sa nebudem hanbiť obzrieť dozadu a s pokorou a bázňou budem môcť vzhliadnuť do tváre Najvyššieho. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťŠkolstvoLiteratúra a filmPolitika

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu