Košice, Rašice či Benátky?!

Hovorí sa, že na východe nie je práca preto, lebo tu už je všetko porobené. Kto však čo len trochu pozná situáciu v takých Košiciach, vie, že to nie je pravda. Mohol by som sa rozpisovať o mnohých projektoch, ktoré sa stavali X rokov, ako napríklad Steel Aréna a podobne, ale toľko priestoru a času nemám. Krátku glosu si však neodpustím na tému rekonštrukcie električkovej trate v Košiciach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Košické aquacity
Košické aquacity (zdroj: zdroj: Internet)

Naše mesto už dostalo po svojom primátorovi nové meno – Rašice. A veru je to priliehavé meno, pretože nešťastný spôsob rekonštrukcie električkovej trate je neslávnou vizitkou nášho primátora Richarda Rašihho.

Harmonogram rekonštrukcie prác nájdete TU. Ako zásadne odlišná je realita, vie posúdiť každý Košičan, ktorý ide ráno do práce a večer zase domov. Jediné, čo na tejto nezvládnutej akcii oceňujem, je prístup policajtov, ktorí sa zo všetkých síl usilujú zlepšiť neraz dramatickú situáciu počas dopravnej špičky. Je vidieť, že tých našťastie neriadi vládca Rašíc, ale krajský policajný riaditeľ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na všetko sa však treba vedieť pozerať s humorom. A keďže Ander z Košíc sa ku kauze našej električkovej kalamity nevyjadril, dávam čitateľom do pozornosti video španielskeho týpka, ktorého smiech cez slzy najlepšie vystihuje momentálnu situáciu v Rašiciach TU – pre dokonalý zážitok si titulky zapnite hneď od začiatku. J

Nevedno, kedy sa v Rašiciach obnoví normálna dopravná premávka, môžeme by si byť však istí (lebo Smer je istôt plný), že v dohľadnom ani nedohľadnom čase to nebude. Potrvá to tak dlho, až si na to všetci zvykneme a možno nám to aj začne byť jedno.

A pre tých, ktorí si na istoty z dielne smeru zvykať odmietajú, sa ponúkajú dve riešenia. Jedným sú lietajúce autá a druhým môže využívanie teleportu, ktorý svojho času propagovala kandidátka na prezidentku pani Helena Mezenská.

SkryťVypnúť reklamu

A keby nepomohlo jedno, ani druhé, je tu ešte možnosť zaliať zakopané diaľnice vodou, zmeniť Rašice na Benátky a prilákať do nich viac turistov. Obávam sa však, že povestnej neschopnosti dodržiavať časové termíny by sa nepodarilo ani to.

Ako by to mohlo vyzerať
Ako by to mohlo vyzerať (zdroj: zdroj: Internet)
Marián Pilát

Marián Pilát

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám ukončenú TUKE Ekonomickú fakultu odbor Verejná správa a regionálny rozvoj. Moje články budú venované väčšinou politickým témam. Zoznam autorových rubrík:  Komunálne voľby sa skončili, aNezaradenépolitikaSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu