Rovní a kriví ?

Sme obyčajní doktori. Denne riešime problémy nás všetkých. Na nás však nikto nehľadí,  nás nikto nepočuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Ako zavolať: “ Hej, aj my sme tu, aj my starneme! Koľko ešte vydržíme? A kto nás nahradí? Vyzerá to, že nemá kto! Mladý, šikovný a zdravý doktor pozrie na ambulanciu, pozrie na plat,/nižší ako rezidentský/, pozrie na počet pacientov a uteká kade ľahšie! Ideálne za hranice. Tam si ho vážia a adekvátne ohodnotia. Tam je" pán doktor ".

Celý rok sme trpezlivo čakali. Verili sľubom aj písomným vyjadreniam. Máte balík peňazí pre ambulantných lekárov, hovorili nám. Je tam na rok 2018 pripravený, sľubovali. A potom prišiel ten nádejný rok 2018. Pýtame sa teda, kde je ten balík, čo s ním je? Nuž ten balík je, zdá sa, ako Columbova žena. Všetci o nej hovoria, ale nikto ju nevidel..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaviedli sme e –zdravotníctvo a zaplatili čo bolo treba . Bude balík peňazí, štát nám vráti naše investície, verili sme. Ale dnes? Verí ešte niekto týmto sľubom? Nie. My už pomaly prestávame. Áno, ak prestávame veriť sľubom politikom a vláde sme uvrhnutí do beznádeje. Končíme! Nemáme dôvoď ďalej čakať a veriť, že nás niekto vypočuje, pochopí a pomôže. Nechceme peniaze pre seba, potrebujeme vytvoriť podmienky, aby sa v budúcnosti mal kto postarať o pacientov. Aby sme naše ambulancie mohli odovzdať mladým a plným sily. Aby mal pacient kvalitnú starostlivosť.,

Sme azda my, lekári v ambulantnom sektore, kriví ? A tí, ktorí sú oddĺžení sú rovní? Rovní dostanú masívne investície aj do počítačov, do prístrojového vybavenia a my kriví nemáme na nič nárok ? Kto bude posielať pacienta do nemocnice ? Kto sa bude starať pacienta po návrate z nemocnice ? Kto vypiše kupele pacientovi ? Už nikto! Viac ako 15000 pacientov na Slovensku je už teraz bez svojho "obvodného" lekára. Aj my starneme, aj my sme chorí a náhradníci nie sú. Utekajú od ambulancií čo najďalej! Prečo? Ambulantný sektor je pre mladých lekárov najmenej atraktívny!

SkryťVypnúť reklamu

 Ak je to zámer - vykoreniť a zlikvidovať všetkých všeobecných lekárov, pediatrov a ambulantných špecialistov - vydaril sa! Vyhrali ste! Odchádzame! Končíme! Sme kriví starí a sklamaní.

Jediné čo nás však všetkých trápi najviac je to, čo sa stane s našimi pacientmi, kto sa o nich postará? Ten štát, čo aj nám sľuboval?

 

Marián Šóth

Marián Šóth

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Som všeobecný lekár pre dospelých v Nitre. V súčasnosti som prezidentom Asociácie súkromných lekárov SR.Aktivity ASL SR môžte sledovať aj na Facebooku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

739 článkov
SkryťZatvoriť reklamu