Som divná ak čítam fantasy?

Môžu literatúru plnú vymyslených postáv čítať len deti a mladí ľudia? Naozaj sa nehodí k ľuďom v strednom veku? Mala by som začať čítať niečo serióznejšie?  Víly, trpaslíci, hobbiti a ellfovia, by mi to asi neodpustili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Ľuďom, ktorí sa nevedia orientovať vo fantasy sa asi zdá, že tieto knihy a filmy zaplavili svet. Teda ja sama sa nepovažujem za znalca tohto žánru, ale tých pár kníh, ktoré som prečítala ma jednoducho nadchli a to, že sa dajú takéto filmy robiť v 3D je jednoducho super. Skrátka a dobre milujem fantasy.

K tomuto žánru ma už dosť dávno priviedli moje deti. 

Sedela som s dcérou v čakárni u lekára a ona čítala prvý diel Harryho Pottera. Práve tú časť, keď ich klobúk triedi do fakúlt. Keďže som sa nudila, tak som čítala s ňou. Bola som prekvapená ako sa to ľahko číta. Až mi bolo ľúto, keď nás zavolali dnu. Ako by povedal básnik, bola som v tom až po uši.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po tejto skúsenosti bolo jasné, čo dostanú moje deti pod stromček. Na vianočných trhoch som, celá prekvapená, zistila, že už vyšli štyri diely. Naše vtedajšie Vianoce sme strávili s Harrym. Po knihách nasledovali filmy a bolo mi fuk, že som najstaršia mater v kine.

O pár rokov nasledovala Eragon a draci, ktoré majú jedinú chybu, ťažko sa čitajú vo vani. No a, keď syn doniesol Meno vetra bola som zamilovaná až po uši. Stále sa neviem dočkať posledného? dielu.

Momentálne som sa pustila do Terryho Prattcheta. Zemeplocha je super.

Ponorím sa do fantastického sveta, v ktorom nič nie je nemožné, teda skôr všetko je možné a vypínam realitu. Perfektne si pri tom oddýchnem. Je to kdesi na rozhraní skutočného a vymysleného. Jasné, že si uvedomujem, že to všetko nie je reálne, ale čo ak?

SkryťVypnúť reklamu

Škoda len, že sa o tých knihách nemám s kým porozprávať. Teda okrem mojich dvoch detí. Moja kamoška a kolegyne sa na mňa dívajú tak zvláštne, keď nadšene rozprávam, že som bola v kine na Hobbita. Nevadí. Ja s nimi na oplátku nepokecám o knihách v ktorých sa trikrát, minimálne, rozídu a zasa zídu a žijú šťastne až do smrti.

Každý sme nejaký a mne sa v tejto chvíli žiada napísať: Mám rada fantasy sa nehambím sa za to.

Mária Šitárová

Mária Šitárová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som žena, ktorá si chce splniť sen o písaní. Mám dve úžasné dospelé deti, ktoré mi robia radosť a skvelého manžela. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu