Žena vo výškach

Vtip. Nie, nie je. Prudká realita. Som typická bloncka / so shoppingovou mániou/s fóbiou z výšok, pracujúca vo výškovej firme. Opäť vtip?- Nie, nie je. Každý sa živí, ako vie. Videli ste ich. Mnohé ste ich so záujmom sledovali, alebo im podali cez okno kávu, dokonca svoje telefónne číslo. Aj také sú príbehy, ktoré mi na našich stretnutiach rozprávajú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Príbehy chlapcov a chlapov visiacich na lanách, umývajúcich naše sklenené giganty. Mužov sediacich na drevených lavičkách s baranmi a sterkami v rukách, v montérkach skrášľujúcich fasády našich bizniscentier. 

 S touto komunitou perfektných, obetavých ľudí ma osud spojil náhodou. -Vydala som sa za majiteľa a stala som sa šéfkou obchodu. - Opäť prudká realita čisto mužského sveta.

Realita biznisu čistenia impozantných výškových budov ,búrania komínov, natierania obrovských stožiarov, sanácii svahov okolo Strečna, kde sa na mňa často moji mužský partneri dívajú, ako na atrakciu, spestrenie kolobehu pracovných stretnutí. - Zvykla som si, obrnila sa , dokonca ma to mnohokrát pobaví. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nič by však nebolo bez nich. Našich chlapcov, pracantov, ako ich s úctou voláme.

Sú totiž nepriehľadnuteľní. Mnohokrát sa ma ľudia pýtajú, aký je vlastne ich svet.

Tvrdý a krásny zároveň. Tvrdý, keď pešo vláčia ťažké časti železných konštrukcií na 28. poschodie/ výťah samozrejme ešte nefunguje/ a v duchu sa modlia, aby hore opäť raz nebolo - 22 st. Celsia, keď ich budú, visiac na lane, zvárať. Krásny, keď sa pri práci z neuveriteľnej výšky pozerajú na život plynúci pod nimi.

Kto vlastne sú títo ľudia a čo ich vlastne ženie k tejto práci, poviete si mnohí. Všetci sme chodili do školy, boli sme v obchode , u lekára, na súde, v autobuse, ale len zopár z nás - v takých výškach. Nie sú to len horolezci, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Sú medzi nimi učitelia, vojaci, vedeckí pracovníci, inžinieri, manažéri, študenti, murári, zámočníci ale aj bývalý hokejista.

SkryťVypnúť reklamu

Ich motivácia je rôzna, z každého rožku trošku. Peniaze, adrenalín, kamarátstvo, potreba teamovej práce , ale aj nové výzvy, keď búrajú komín za plnej prevádzky podniku.

 Žijú vo výškach. My s nimi. Ich svet je tam hore, kde sa nám bežným smrteľníkom krúti hlava. Všimnime si ich, kývnite im, usmejte sa na nich z Vašej klimatizovanej kancelárie, keď ich opäť uvidíte visieť na lane. 

Suchá Marietta

Suchá Marietta

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som matka, manželka, obchodná riaditeľka.Žijem vo svete bábik mojej 4-ročnejNinky, ktorý sa prelína so svetom"výškarov", horolezcov. Mám rada angličtinu, knihy, more a golf.Pracujem vo firme, ktorá sa zaoberá špeciálnymi stavbami vo výškachhttp://www.enlibre.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu