Prešovský hokejbal povstáva z popola

Písmo: A- | A+

Dlho som vám tu nič nenapísal , a rozhodol som sa že vám tu pridám opäť niečo zo športového súdka. Niektorí možno ani neviete, že sa v Prešove rozbehla hokejbalová liga. Ano , je tomu naozaj tak , po 12 rokoch prešovský hokejbal povstáva z popola ,a v dnešnom článku si to trošku viac priblížime :)

NahladNahladpis.sk

 

Nezdá sa vam trošku paradoxné , že v košickej hokejbalovej lige kráľuje prešovské mužstvo 3b Fany sport Prešov ? Nieje to trošku hanba , že Prešov doteraz nemal svoju hokejbalovú ligu , a tak prešovčania nemali hokejbal , jedine najbližšie v Košiciach  ?
Teraz je však už tomu všetkému koniec, lebo PHL povstáva z popola ! :))

 

Tak , ako sa charakterizuje vedenie a vlastne aj všetci účastníci PHL , je to " 'Banda' chalanov, ktorý sa pokúšame po 12 rokoch opäť rozbehnúť toľko obľúbenú Hokejbalovú ligu v Prešove."

A veru , ako tak sledujem túto ligu , darí sa im to.Momentálne v lige pôsobí 8 mužstiev , kde každé ma svoj názov , registrovaných hráčov ,svoje dresy a všetko s tým spojené.

Keď , ako už organizátori sami avizujú , kompetentný v treťom najväčšom meste nejavia záujem o zafinancovanie alebo inú podporu ligy , je samozrejme ťažšie robiť všetky tieto veci "na kolene" , ale aj tak sa to týmto chalanom darí , a myslím že môžem povedať za všetky tímy , že sme im za to s hrdosťou hlboko vďačný.

Samozrejme , neda sa to porovnavat s profiligami , ale aj na to že to robia vlastne iba s prispením pána Tomáša Troligu , ktorý im poskytuje ihrisko pri motoristickom areáli na Sídlisku III , tak musím povedať , klobúk dolu. Zápasy sú krásne rozpísané , liga má svoj systém ako herný , tak aj disciplinárny , čo dokazuje že to nieje holubník.Kadekto by si mohol povedať 'Aha , gadžove sebe bavia hokej vonka.."

Verte mi , naozaj tak tomu nieje :) Koniec koncov , pôsobia v nej aj 2 prešovské mužstvá (3b Fany sport Prešov a Tornádo Prešov ) ktoré pôsobia aj v Košickej hokejbalovej lige. 3b Luky sport Prešov , v uplinulej sezóne dokonca ligu vyhral !

No a ked mi aj tak neveríte , tak sa príďte presvedčit sami , na jeden zo zápasov PHL.

Podrobný rozpis zápasov , súpisky týmov a dalšie informácie nájdete na oficiálnej webovej stránke http://www.presovska-hokejbalova-liga.estranky.sk/

 

V ďalšom článku si priblížime trošku históriu ligy , a taktiež prinesiem rozhovor s jedným z organizátorov ligy. Ak máte na neho nejake otázky , sem s nimy :)

 

Skryť Zatvoriť reklamu