Čaká nás volebné fiasko

Písmo: A- | A+

Nechcem sa nikoho dotknúť, nerobím po vôli euroskeptikom ani nejdem proti proeurópanom. Jednoducho je to suché konštatovanie. Mám vážny dôvod si myslieť, že s nasledujúcimi voľbami do európskeho parlamentu sa dočkáme aj riadnej blamáže.Predpokladám, že nie som jediný, kto si to myslí. Tento fakt vyplýva z viacerých faktorov. Bežne reči s priatelmi a známymi mi dávajú za pravdu. Nik, alebo naozaj len sem tam sa nájde jedinec, ktorý si splní svoje volebné právo.Musím sa priznať, aj aj som v tomto smere trochu nerozhodný, ale pravdepodobne pôjdem. Z princípu.

Prvá vec, ktorú som si všimol ( alebo nevšimol ? ) je kampaň. Okrem bilboardov, ktorých je ako maku a usmievajú sa z nich známe i neznáme tváre s očami zahľadenými do ružovej budúcnosti. Bohužiaľ nie našej, ale tej ich. Pri predstave poslaneckého platu a pri predstave tvrdej makačky spojenej s masírovaním svojich boľavých zadkov od neustáleho sedenia v parlamentnej stoličke a lúštení krížoviek musia nejednému nadejnému kandidátovi zvlhnúť oči od radosti a šťastia.

Apropo plat europoslanca... 

Chtiac, nechtiac sa dotýkam prvého bodu, prečo ľudia na slovensku budú ignorovať voľby. Ľudovo povedané závisť. Kto by nechcel zarábať cca 8000 € mesačne. Samozrejme v hrubom, ako inak. K tomu nejaké diéty, peniaze na dopravu, peniaze na asistentov atď. Predstavte si teraz slováka, ktorý dostane za tvrdo odmakanú prácu nejakých 450 - 500 €, ako s úsmevom na tvári ide poslať niekoho do euro parlamentného raja. Čistý nonsens, že? Treba sa pozrieť do zrkadla. Nespoznávate sa ?

Ďalšie možné príčiny prečo sa slovenský ľud stavia tak ľahkomyselne k eurovolbám sa nehľadajú ľahko, ale po intenzívnejšom pátraní a po preniknutí do hĺbky problému to musí byť každému jasné.

Hlavná a zásadná otázka, ktorú si musíme položiť znie. Čo nám vlastne ponúka Únia ?

Odpoveď je príliš jednoduchá a zaujímavá. Všetko a zároveň nič. Presnejšia odpoveď by mohla znieť asi takto. Čo mohla, to dala a ďalej nás to už nezaujíma. Sme v EU, platíme eurom, schengen funguje, eurofondy zatiaľ pritekajú a dosť.

Nech si ktokoľvek myslí čo chce, aj keď sme národ holubičí, hlúpi vo všeobecnosti nie sme ( aj keď to tak niekedy nevyzerá ). Svojim obyčajným a na nič sa nehrajúcim sedliackym rozumom bežný slovák nechápe hlúpe a častokrát nezmyselné nariadenia a zákony, ktorými nás, aj ostatné európske krajiny častuje európsky parlament. Najskôr žiarovky, teraz vysávače, čo príde ďalej ??? Začínajú nám brať pôdu, možno príde na rad voda.. a čo potom ? Nalejme si čistého vína. Zase nám niekto diktuje čo máme robiť, ako sa máme správať, čo máme jesť a na ktorej strane máme spať.

V minulosti sme boli dlho, predlho pod jarmom a stále sme slúžili pod niečou vlajkou, stále sme museli spievať toho pieseň, ktorého chlieb sme jedli a tento biľag nás bude mátať ešte dlho. A je to tu zase.

Čo je najhoršie, uvedomujeme si, že sa dostávame do akejsi slepej uličky a netušíme čoho sa dočkáme na jej konci. Očakávať podporu slovenských zástupcov v europarlamente je príliš utopistická myšlienka. Sú mimo nás, odrezaní od našich problémov ešte viac ako naši slovenskí parlamentní poslanci. Koniec koncov očakávať, že našich 13 poslancov dokáže ovplyvniť 751 členný poslanecký zbor je smiešna. 

Znechutení, unavení politikou a predávkovaní jalovými rečami majú slováci volby na háku. Ako ťažko je ich dostať k urnám, keď sa volia poslanci do slovenského parlamentu, ešte ťažšie ba až nemožné ich bude prinútiť prísť k voľbám 24 mája. Keď niekto prežíva zo dňa na deň, rátajúc každé euro, pokiaľ chlap nebude mať prácu, aby mohol on a jeho rodina slušne žiť budú mu ukradnuté všetky reči euroúradníkov, ktorými mu budú chcieť riadiť jeho život. Pretože pud sebazáchovi je na prvom mieste, bude kašlať na to, že si má kúpiť drahú uspornú žiarovku, ale bude hľadať a kúpi si tú najlacnejšiu, neekologickú ktorú nájde.

Preto je bežnému človeku úplne jedno, kto tam sedí. Vie že mu nepomôže ani jeden ani druhý. A zase len zostane odkázaný sám na seba a na svoju šikovnosť ako prežiť ďalší deň aj bez toho aby sa stresoval, kde a za čo kúpi vysávač s menším výkonom ako to je predpísané.

Dovidenia 24. mája

Skryť Zatvoriť reklamu