Smrad, smrad a stále len smrad

Písmo: A- | A+

Presne pred týždňom, keď už bolo jasné, že najhorúcejší kandidát strany Smer sa prezidentom nestane som si prečítal na istej soc sieti hlášku, ktorá ma pobavila, pretože presne poukázala na to, čo si ľudia myslia o kandidatúre nášho druhého najväčšieho nadsamca po Mečiarovi. Začína tu niečo smrdieť, žeby niečo horelo ??? Tak nie, to boli len zbytky vnútornej pychy. Prosím vyvetrať.... Tak, zasmiali sme sa a teraz vážne.

To, že tu niekto vyhorel a to nie len vnútorne, je fakt. Zvyčajne najosvedčenejší spôsob ako sa zbaviť zápachu je vyvetrať. Na našej politickej scéne sa však dejú tak špinavé veci, že vôbec nie je isté, či vetranie pomôže.

Týždeň po celonárodnej blamáži Roberta Fica, tu čosi zapácha,( nie, žeby predtým nesmrdelo ) a zdá sa , že tento smrad naberá na intenzite.

Hneď prvé zapáchajúce, mierne povedané " vetry " vypustili z úst predstavitelia SMERU, keď sa popýšili ich prehrou vo voľbách. Pokiaľ pán premiér si niekde v závetrí lízal svoju zadnú časť tela, do ktorej dostal dobrý kopanec a vetral po svojom spálenom sebavedomí, konštatovali, že volebný výsledok je dobrý v porovnaní s poslednými parlamentnými voľbami. Toto vyjadrenie jasne naznačuje, že začínajú strácať zdravý úsudok.

Zarovno nimi, aby náhodou nezaostal, sa ozval Harabin a svojim štýlom, viac menej oznámil budúcemu prezidentovi, niečo v tom znení, že ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva a jasne naznačil, že on si veru nejakým Kiskom brnkať po nose nenechá. A keďže je predstavitelom súdnej moci a zákona, vyzná sa okrem iného aj v zákonitosti hodu bumerangom.

Všetko zaklincovali naši zákonodarcovia začatím "očisty v justícii " a to zvolením nových kandidátov na ústavných sudcov. A nielen Zuzane Wienk je do plaču. Z tejto voľby vanie taký zápach, zápach čohosi skazeného, až mi nedá nespomenúť slávneho jasnovidca Vladimíra Mečiara, ktorý jedného času označil ústavný súd za "chorý prvok štátu ".

Pravdepodobne videl ďalej do budúcnosti ako vôbec tušil.

Nebudem tu chodiť okolo horúcej kaše a narovinu poviem, že zapáchať začína aj pravica. Zdá sa, že s predvolebným koketovaním KDH so SMERom si kresťanský demokrati ešte viac pošramotili svoju už pošramotenú povesť. Následný "grandiózny " trojpercentný zisk kandidáta ľudovej platformy otvoril dvere rôznym osočovania a vyhláseniam a tento " ľudový guláš " sa pokazil skôr, ako bol uvarený a nečudujem sa, že ho nemájú chuť konzumovať.

Ľudia už pomali začínajú tušiť, že tento Augiašov chliev je preplnený a iba vetranie tu nepomôže.

Zatiaľ páni chlieva iba otvárajú okná a zamorujú svoje okolie nie príliš vábnou vôňou aj keď sa nás snažia presvedčiť, že oni za ňu nemôžu.

Každý rozumný človek však vie, že keď má chliev, alebo žumpu preplnenú nezostáva mu nič iné, ako ju vytiahnuť a tak sa zbaviť zápachu a možného upchatia systému.

Ak ale nie sú rozumní politici, musíme to urobiť namiesto nich a postarať sa aby už konečne skončili tam kde patria.

 

 

Na smetisku dejín.

Skryť Zatvoriť reklamu