Anjeli medzi nami

Písmo: A- | A+

V pondelok, keď sme prišli domov z Bratislavy, kam chodíme s Riškom každé dva týždne na pravidelnú kontrolu nás čakalo v poštovej schránke prekvapenie. Obálka v ktorej bola vložená karta s nakresleným motýľom. Milé a skutočne šokujúce prekvapenie sa ukázalo po otvorení. Priznám sa, riadne som sa zľakol a manželka tiež. Vyfrnkol z nej totiž motýľ s hlasným pleskotom krídel. Samozrejme nie ozajstný, ale umelý, avšak na nerozoznanie od ozajstného. Fungoval na princípe nakrútenej gumičky ktorá mu roztočila predné krídla a motýl naozaj letel aj keď iba moment. To nie je všetko, v karte boli vložené peniaze a dva dobíjacie kupóny pre mobilný telefón. A ešte dve slová. Pekný dníček. :)

Viem, že ľudí s dobrým srdcom je na slovensku dosť, ale iba posledný rok si to uvedomujem, zoči - voči realite. Ľudí, ktorí Vám bez zbytočných rečí pomôžu, materiálne, ale aj malou barličkou v podobe povzbudenia a milého slova. Jedno aj druhé je veľmi dôležité.

Spomínam na ľudí, ktorí len tak z dobrého pocitu a z vlastnej vôle dali dokopy nejaké tie peniaze, nakúpili hračky, sladkosti alebo nejakú drobnosť, zazvonili pri dverách onkologického oddelenia a potešili nimi úplne cudzích ľudí.

Chcem pozdraviť Ivanku s manželom, ktorí okamžite po skončení liečby ich malého synčeka, sa okamžite vrhli do procesu pomáhania deťom a ich rodičom na onko. oddelení v BA. Sú to ľudia, ktorí všetok svoj voľný čas venujú tejto práci. Každé dva týždne cestujú do Bratislavy a privezú pomoc vo forme ktorá absolútne presahuje pojem " obyčajná ".

Nie sú to len balíčky pomoci, hračky, oblečenie, drogéria, pravidelná pomoc na oddelení, či do dnešneho dňa rozdaných vyše 30 čističiek vzduchu. Je to priama pomoc tým najzraniteľnejším z ľudí. Je to kontakt človeka s človekom. Pohľadenie, pofúkanie boľačky či potešenie sklesnutých na duši.K  tomu patrí plnenie individuálnych želaní malých pacientov, organizovanie rôznych vystúpení či najnovšie zorganizovaný víkendový pobyt v Tatrách pre onko detičky a ich rodičov. To všetko stojí, veľa času, odriekania a hľadania sponzorov.

A niet pochýb, prečo to robia. Sú na to iba dve slová.

" Deťom z lásky. "

Skláňam sa pred týmito ľuďmi, skláňam sa pred " anjelmi medzi nami ". Patrí im moja úcta, pretože v podstate nahrádzajú úlohu štátu, ktorý by mal takýmto ľuďom pomáhať. Nemajú z toho nič, len dobrý pocit a radosť z " dobre vykonanej práce ". Nemôžem nespomenúť ľudí prispievajúcich na Dobrého Anjela, mimochodom doteraz jedinej organizácie, ktorá mne a mojim známym priamo pomohla. ĎAKUJEME.

Dnes je Deň Narcisov, deň, keď si pripomíname ľudí bojujúcich s rakovinou. Žltý narcis - symbol jari a nádeje si dnes budeme pripínať na svoj odev na znak solidarity s ľuďmi postihnutými touto zákernou chorobou.

Nebudem tu nikomu radiť, aby si tento žltý kvietok vzal a prispel nejakými drobnými, nechám to na Vás.

Každý z nás sa ale môže stať anjelom. A ja Vám dnes želám len jedno.

Pekný dníček :)

Skryť Zatvoriť reklamu