Chcelo by to amnestiu

Písmo: A- | A+

Nariaďujem, aby sa nezačínalo, a ak sa začalo, aby sa zastavilo trestné konanie pre podozrenie z trestných činov, ktoré mali byť spáchané v súvislosti s oznámeným zavlečením.... Takto nejako začínal text amnestie vydanej Vladimírom Mečiarom za skutok, ktorý sa údajne ani nestal. Od jeho spísania ubudne čoskoro 15 rokov, no pre blaho národa by bolo vhodné, ak by súčasný prezident tiež vybral tužku a spísal novú.

Medzi občanmi našej republiky totiž zavládla tento týždeň neistota. Rozvracači našej krásnej republiky podľa dnešného vyjadrení ministra obrany poslali do médii podvrh najhrubšieho zrna. Celá kauza tunelovania VSS vlastne neexistuje a bola vymyslená len na zdiskreditovanie jeho osoby, VSS a vlastne celej našej milej vlády. Vlastne celého štátu, v ktorom sa nekradne. Nikde a nikdy. U nás proste nemá korupcia šancu a to že sme skončili v nedávnom hodnotení miery korupcie na treťom mieste bol len podvrh tých istých neprajníkov.

Ja osobne som rád a teším sa, že to na Ministerstve obrany vyriešili tak závratnou rýchlosťou. Na to sa ani Generálna prokuratúra nechytá. Konečne jasné slová, ktoré potvrdzujú, že máme správnych ľudí vo vedúcich pozíciách na MO a vo VSS. Jasné slová ktorým minister na 100% môže veríť.

Horšie je, že bežný občan už sám nevie komu má veriť. Má veriť Galkovi? Ale veď pán minister povedali že skutok sa nestal. Na druhú stranu pán Lebocký chceli vyvodiť zodpovednosť od pána Galka, lebo skutky ktoré sa vlastne nestali nevyšetril? Hlava 22 ako vyšitá, alebo len v Ružinove nevie ľavá ruka čo robí pravá?

Nuž, niekto z nich určite klame. Priaznivci pravice už Glváčovi neuveria, priaznivci Smeru budú chcieť Galka ťahať za uši. Toto nemusí dopadnúť dobre. Čo ak sa oba tábory vyberú do ulíc na znak podpory toho svojho favorita v tejto kauze.

Najlepšie by bolo, ak by pán predseda skúsil zo svojej pozície, v záujme občanov, sociálneho a politického zmieru navrhnúť nášmu nezávislému pánovi prezidentovy hlavy štátu, aby opäť raz udelil amnestiu. Precedens už máme, tak ho kľudne využime znovu. Ani text nemusíme vymýšlať, už len vymeniť iný skutok ktorý sa tiež nestal za ten z VSS. Určite by tým pán prezident pomohol ukľudniť vášne, ktoré sa za posledný týždeň rozpútali. A postoj strany smer k rušeniu amnestií je dlhodobo známy. Sú jednoducho nezrušiteľné.

Takže, Pán prezident, ak chcete, tak aj nadiktovať Vám to prídem:

Nariaďujem, aby sa nezačínalo, a ak sa začalo, aby sa zastavilo trestné konanie pre podozrenie z trestných činov, ktoré mali byť spáchané v súvislosti s tunelovaním ....

Skryť Zatvoriť reklamu