Ješte větší amatéři než jsme doufali

Keď v roku 1994 vyšiel film Ješte větší blbec než jsme doufali , tak sa asi nikomu nesnívalo o tom že sa dočká svojho pokračovania. Po dnešných udalostiach v kauze emisií sme sa však dočkali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Totiž toto dielo Víta Olmera nebolo nijakým filmovým skvostom, priam naopak, množili sa hlasy že za takéto filmy by mali režiséri niesť trestnoprávnu zodpovednosť. Avšak nenesú, tak isto ako ju zatiaľ nenesú režiséri pokračovania.

Pokračovanie sa odohráva pre zmenu na Slovensku a je svojim rozsahom neprekonateľné. Či už množstvom zúčastnených hercov a komparzistov, ale aj dĺžkou trvania. Už skoro 4 roky sa totiž denno denne musím, podobne ako Bill Muray v Na Hromnice o den více, zobúdzať a prežívať túto hroznú komédiu. Nakoľko sa však blíži koniec filmu, tak sa tempo stupňuje - na scéne sa objavil doteraz neznámy Rastislav Bilas.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto pozeral jeho včerajšie vystúpenie, tak sa musel smiať. Jeho vyjadrenia na adresu našich štátnych úradníkov boli veľmi jasné - sú to ešte väčší amatéri ako dúfali. Ak pripustíme možnosť že v tejto kauze nekonali úmyselne, tak svojou neschopnosťou nás pripravili o niekoľko desiatok miliónov EUR a dopriali Interblue Group fantastický zisk. Stálo to hlavu nejakého toho ministra, ale netreba za ním smútiť. Ak bol súčasťou toho plánu tak ho na Úrade práce určite nikdy nestretnete a ak súčasťou plánu nebol, tak môžeme byť radi že tam už nieje. Ak takto fantasticky spravuje náš majetok, tak by mal niesť nielen osobnú, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť. Nemali by tam byť ani úradníci ktorí tento obchod pripravovali či právnici ktorí nedali do zmluvy žiadne štandardné klauzuly, napr. o vypovedaní zmluvy pri zmene vlastníctva Interblue Group.

Skryť Vypnúť reklamu

Ironicky v celom kontexte vyznievajú slová nášho kvázi premiéra. Áno, toho čo dlhé mesiace vykrikoval že tí novinári len klamú a chcú očierniť tento pre SR výhodný obchod. Áno, toho čo obhajoval ministra pred štvavou kampaňou opozície. Aj toho čo nechcel uveriť že ČR predala emisie omnoho výhodnejšie. Zrazu aj on chce aby sa všetko vyšetrilo. Keď už aj vrabce na streche čvirikajú že sa voľby blížia, tak treba nájsť vinníka. To že už je príliš neskoro a aj vďaka dlhodobému boju premiéra s faktami ktoré boli zverejnené už peniaze nikdy nedostaneme naspäť , je asi pre našu vládu druhoradé. V civilizovaných krajinách by po prepuknutí škandálu takéhoto rozsahu podal premiér demisiu, u nás mu to nestojí ani za to aby sa novinárom ospravedlnil a uznal svoju chybu. Veď prečo? Pri pohľade na volebné preferencie si stačí spomenúť si na film Víta Olmera a povedať si - Ješte větší blbci než jsme doufali.

Maroš Marko

Maroš Marko

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Úplne obyčajný človek, občan, hlava rodiny. Občas síce tou hlavou krúti moja manželka ale čoraz častejšie pomery na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu